ol mat 7 20190616 1169793513W dniu 06 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nasiadkach odbyła się „XIV edycja gminnej olimpiady wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z terenu gminy Lelis”. W olimpiadzie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych: SP w Białobieli, ZS w Lelisa, SP w Łęgu Starościńskiego, ZS w Przedmiejskim, SP w Dąbrówce, ZS w Obierwi i SP w Olszewce.

Zgodnie z regulaminem uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze SP w Nasiadkach. W związku z tym uczniowie  naszej szkoły nie brali udziału w tym konkursie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 20 minut.

Wyłoniono zwycięskie 3 pierwsze miejsca w poszczególnych klasach:

klasa I

I miejsce Wojciech Bakuła - SP Białobiel

II miejsce Łukasz Staśkiewicz - SP Łęg Starościński

III miejsce Karol Dzięglewski - SP Obierwia

klasa II

I miejsce Ada Śnietka - SP Dąbrówka

II miejsce Dominik Skórzewski - SP Białobiel

III miejsce Bartosz Tyburzec - SP Łęg Przedmiejski

klasa III

I miejsce Wojciech Piekarski - SP Białobiel

II miejsce Mikołaj Szczubełek - SP Łęg Przedmiejski

III miejsce Miłosz Niechoda- SP Łęg Starościński

Wszyscy uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymali dyplomy i edukacyjne gry: matematyczne, strategiczne lub logiczne. Fundatorem nagród był Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik.

Gratulujemy zwycięzcom!

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.