w zdrowym ciele 2019 5 20190621 2075474433     W niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2019 roku, sympatycy czynnego spędzania czasu wolnego spotkali się na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie. Ale uczestnicy sportowych zmagań to osoby niezwykłe, to mieszkańcy wsi mazowieckich, którzy dbają o tężyznę fizyczną, potrafią doskonale bawić się, integrować lokalną społeczność i utożsamiać z miejscem swojego zamieszkania. Były wśród nich dzieci 10- i 13- letnie, młodzież oraz kobiety i mężczyźni. Wiele drużyn miało jednakowe stroje, przygotowane okrzyki. Sołectwo z Białobieli wykonało transparent zagrzewający do walki o zwycięstwo. Dwunastoosobowe drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach takich jak; zwinnościowy tor przeszkód, piłka „rzucanka”, drużynowe ringo, „walki piratów”, snopkowa sztafeta, plażowanie, kaloszowe rzucanki, jak żabka. Zwyciężyła drużyna z sołectwa w Nasiadkach, przed zawodnikami z sołectwa Łęg Starościński- Walery i sołectwem z Obierwi. Drużyny wyróżnione: Białobiel, Szafarnia, Długi Kąt, Aleksandrowo, Lelis, Płoszyce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz tym wszystkim, którzy w radosnej atmosferze spędzili czas wolny.

Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”. Współorganizatorami: Wójt Gminy Lelis, LZS w Lelisie, CK-BiS w Lelisie, Zespół Szkół w Lelisie.

ZADANIE ZOSTAŁO SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.