20191010 2 20191015 1090527164        Tematem przewodnim Dnia Papieskiego, obchodzonego w naszej szkole 10 października było ogólnopolskie hasło XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert ulubionych pieśni Świętego Jana Pawła II. Z radością zabrzmiały pieśni pt. „W ciszy Niepokalanej”, „Ty prowadzisz nas” , „ Kochamy cię Janie Pawle II”, „ Tłumy serc”, „ Fundament”, „ Moje miasto Wadowice”, „ Zabierzesz mnie na drugi brzeg” , „ Ty tylko mnie poprowadź”. Po raz kolejny, dla całej społeczności szkolnej, był to szczególny dzień duchowej łączności z Tym, który uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła i sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń wierzących. Przykład życia Jana Pawła II stał się dla wszystkich wierzących wielką lekcją wiary i modlitwy. Uczniowie podczas uroczystości przytoczyli też najważniejsze fragmenty nauczania Ojca Świętego dotyczące roli modlitwy w życiu chrześcijanina oraz obejrzeliśmy wydarzenia z życia Karola Wojtyły.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża – „Barkę” i skosztowaliśmy kremówek papieskich.