IMG 20191011 1333511     Dnia 11 października 2019 r. w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie uczniów klasy VII z przedstawicielem zawodu. Pan Mariusz opowiedział o zawodzie, który wykonuje, jest projektantem dróg. Na codzień zajmuje się tworzeniem kompleksowych planów drogowych wraz z całą infrastrukturą. Pan Mariusz pokazał uczniom plan drogi oraz urządzenia, z których korzysta w swej codziennej pracy. Poza pracą jest również ochotniczym strażakiem oraz poszukiwaczem zaginionych osób. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym, m.in. pożarach, wypadkach, objawach i skutkach zatrucia tlenkiem węgla. Mieli również okazję przymierzyć strój strażacki używany podczas wyjazdów. To spotkanie na długo utkwi w naszej pamięci. Dla wielu było inspirujące.