Zamknięta szkoła, a wraz z nią biblioteka szkolna nie oznacza braku dostępu do książek.

W czasie pandemii zachęcamy do korzystania z serwisów oferujących wolny dostęp do lektur, np.:

Empik Premium udostępnia bezpłatnie szerokie możliwości. Dzieci i rodzice są zapraszani przez Empik na darmowe warsztaty edukacyjne: „W domu jest fajnie i kropka!”. Warsztaty to zbiór inspiracji do zabaw i dyskusji. Informacje na temat zajęć można śledzić na profilu facebookowym „Przecinek i Kropka”.

A także:

· ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków

· dostęp do lektur szkolnych w formie audiobooków i e-booków

· spotkania autorskie

· oferty słuchowisk

· warsztaty naukowe on-line dla dzieci.

„Ul z książkami” to wirtualny dom kultury:

codziennie o godz. 18.00 na Facebooku pisarki i pisarze prowadzą transmisję, w ramach której czytają i rozmawiają on-line z fanami. Więcej: facebook.com/unialiteracka

Polskie Radio proponuje słuchowiska, dobrą książkę, audycje dla dzieci i naukę języków obcych. Serwis Polskie Radio Dzieciom

TVP Kultura proponuje powtórkę z lektur. Można zobaczyć ekranizacje lektur obowiązkowych i tych traktowanych jako dodatkowe. Serwis Telewizji Polskiej

Zapraszam dzieci i dorosłych do korzystania z wyżej wymienionych propozycji!