WYTYCZNE ZACHOWANIA UCZNIÓW W BIBLIOTECE

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NASIADKACH

1. Do biblioteki przychodzą uczniowie, rodzice po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na odpowiednią godzinę przez sekretariat szkoły.

2. Wyznaczonym czasie w bibliotece może przebywać jedna osoba.

3. Należy zachować bezpieczną odległość 2 m lub 1,5 m od innych osób.

4. Uczeń, rodzic dokonujący zwrotu książek, podręczników powinien być w maseczce oraz w rękawiczkach.

5. Książki, podręczniki odbiera lub podaje bibliotekarka, brak wolnego dostępu do półek.

6. Książki będą zwracane i wydawane w odpowiednim pomieszczeniu w szkole.

7. Zwrot książek, podręczników do biblioteki szkolnej będzie odbywał się w trzech ostatnich tygodniach nauczania.

8. Zwracane książki, podręczniki mają być zapakowane w reklamówkę i na zewnątrz opisane- (imię i nazwisko ucznia, klasa) - są odkładane na kwarantannę.

9. Po upływie kwarantanny bibliotekarka dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych książek, podręczników.

10. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zwrotu należności, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacyjnych.