Nasza szkoła zorganizowała Europejski Dzień Języków Obcych, który co roku obchodzony jest 26 września. W tym roku świętowanie przesunęliśmy o kilka dni. 29 września na szkolnych korytarzach pojawiły się flagi krajów europejskich oraz USA, a obok nich zwroty grzecznościowe w różnych językach. Zawieszono również gazetkę, która przekonywała uczniów, że nauka języków obcych to konieczność. Każdy mógł też nauczyć się, jak nazwać szkolne pomieszczenia w języku niemieckim i angielskim - na drzwiach pojawiły się napisy w tych językach. Nauczycielki języków obcych p. Jadwiga Madrak i p. Monika Wilczek zadbały o to, by uczniowie poznali kilka zwrotów w obcych językach. Okazało się również, że nasi uczniowie to mali poligloci, szybko uczą się języków i nawet swoich nauczycieli nauczyli kilku zwrotów po włosku.