Nasza szkoła w dniach 19-23 października wzięła udział w Code Week Polska, czyli w Polskim Tygodniu Kodowania. Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia KodowaniaJego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W akcji wzięli uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki. Uczniowie poprzez zabawę poznawali świat kodowania. Nasi Programiści z wielką chęcią i zaciętością przystąpili do wykonywania zadań, a zadania były różne. Było kodowanie na kartce, programowanie w Scratchu, sterowanie robotem oraz Godzina Kodowania z Minecraft. Część z uczniów podczas Godziny Kodowania poradziła sobie tak dobrze, że zdobyła certyfikat, czego serdecznie im gratulujemy.

Nasze przedszkolaki także podjęły próby kodowania. Podczas Code Week dzieci wykonały utwór muzyczny odkodowując symbole  -  figury geometryczne. Zakodowały i odegrały własną melodię. Układały klocki wg ustalonej reguły. Odkodowały ukryty obrazek, odczytując kolejne cyfry i kolorując odpowiedni element. Na barwnej, liczbowej macie, która w zabawie tworzyła wyspę, dzieci szukały drogi ucieczki, podążając za wskazówkami - wylosowanymi kierunkami.
     Przed nimi jeszcze nie jedno takie zadanie...

dyplomy