spz 17 10 20171003 1468392210Jak co roku o tej samej porze wyjątkowo pachnie pieczonym ziemniakiem. 24 września w Szafarczyskach odbyła się lokalna impreza, skupiająca w jednym miejscu rodziny, przyjaciół oraz znajomych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nasiadkach pokazali się w odsłonie 4 pór roku. Zimę – przedstawiły dziewczynki z klas 0,I oraz III, wiosnę – dziewczynki z klasy „0”, lato – było szalone, zaprosiło do rytmicznej zabawy wszystkie dzieci obecne na imprezie, a jesień w wykonaniu chłopców z klasy III zakończyła się zbiorem ziemniaków.

Po występach czekały konkurencje ziemniaczane tj. „rzut ziemniakiem”, „zbiory na czas”, „slalom z ziemniakiem na łyżce”, „stworki ziemniaczane”, oraz „skoki w worku”. Wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników przygotowali: Rada Gminy Lelis, LZS w Lelisie oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Społeczna w Gdańsku.

Zabawa była przednia, a ziemniaki smakowały jak nigdy.