widoczni 9 20171015 2040029703        W dniu 10 października  przybył do naszych pierwszoklasistów Pan Mirosław Augustyniak z Wydziału Szkolenia i Bezpieczeństwa Drogowego WORD  w Ostrołęce. Najpierw opowiedział o zagrożeniach, na jakie dzieci narażone są na drodze. Następnie przypomniał przepisy ruchu drogowego. Uczniowie chętnie i poprawnie odpowiadali na zadawane pytania wiedzieli o poruszaniu się chodnikiem, a jeśli poboczem, to lewą stroną. Przechodząc na drugą stronę pamiętali, że przechodzi się po pasach lub w bezpiecznym miejscu po upewnieniu się, czy nic nie nadjeżdża. Pamiętali także o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki, którym są bardziej widoczni na drodze. Wszystkie dzieci i nauczycielki otrzymały od gościa komplety  odblaskowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pierwszoklasiści obiecali, że w trosce o bezpieczeństwo będą je nosić, bowiem one ratują życie.

Bardzo dziękujemy za taki prezent.