12 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole XVII Dzień Papieski, którego hasłem były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją” zaczerpnięte z Listu Apostolskiego św. Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno–muzyczny wraz z pieśniami, przybliżając nauczanie papieża Polaka. Jednocześnie podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać wierszy, spośród których w eliminacjach szkolnych wyłoniono do etapu gminnego poszczególne osoby. W kategorii klasy I-III: I miejsce - Julia z klasy I, II miejsce – Nikola z klasy I, III miejsce Maja z klasy I. W kategorii klas IV-VII   I miejsce zajął Kacper z klasy IV, II miejsce Amelia z klasy V , III miejsce Przemysław i Oliwia z klasy VI. Święty Jan Paweł II często mówił o nadziei i jej znaczeniu w naszym życiu. Głosił m. in. że „potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości" oraz że „nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakiepanują w naszych sercach". Tegoroczny Dzień Papieski był ponownym zaproszeniem do tego, by młodzi ludzie docierali do głębi nauczania Papieża – Polaka. Słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Wydaje się nawet, że stają się aktualnym przynagleniem. ,,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.