Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi.

W tym roku akademia z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się w piątek 13 października. W części oficjalnej swoje przemówienia wygłosili: Dyrektor Szkoły, Pani Sylwia Smilgin-Kamińska oraz Dyrektor Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie.

Po części oficjalnej uczniowie klasy czwartej i siódmej zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Kabaretowe pokazanie szkoły i dnia z życia nauczyciela wszystkim bardzo się podobało i wywołało uśmiech na twarzy.

Wiersze, piosenki, uśmiechy, kwiaty to uczniowski, niezwykle miły, sposób podziękowania nauczycielom i innym pracownikom szkoły.