9 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada 1918r. to data bardzo ważna dla Polaków. Po 123 latach niewoli i niebytu na mapach, nasz kraj odrodził się. Było to możliwe dzięki wielkiemu duchowi narodu i miłości do Ojczyzny. Tego dnia Polacy jednoczą się, wspólnie wspominają historyczne wydarzenie i oddają cześć rodakom, którzy zginęli walcząc o wolną Polskę.

My też nie mogliśmy o tym zapomnieć. Krótką lekcję historii Polski przedstawili uczniowie klasy pierwszej i czwartej.  Montaż słowno-muzyczny przeniósł nas w czasy walki o niepodległość. Po inscenizacji chór mam wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych.

Nasz program artystyczny zaprezentowaliśmy też w sobotę 11 listopada w Kościele pod wezwaniem Św. Anny w Dąbrówce.