dz misia 14 20171210 1877228836Miękki, puchaty i taki z łatką. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada, dlatego uczniowie klasy I przygotowali się do obchodów tego święta metodą projektu. Najpierw ustalili zadania, które uatrakcyjnią im ten dzień. Wykonali techniką origami portrety misiów, które zawisły na gazetce. W dniu 24 listopada każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Na początku uroczystości wykonali misiowe opaski. Następnie każdy przedstawił swojego pluszaka. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia „Teddy”. Poznały bliżej najpopularniejszych misiów (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Yogi, Miś Paddington) – ich twórców, ich daty urodzin, ich charakterystyczne cechy i zwyczaje. Recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę, z akompaniamentem perkusyjnym, tańczyły przy zabawach ruchowych, a we wszystkim towarzyszyły im misie. Z zaciekawieniem wysłuchały I rozdziału  przygód Kubusia Puchatka, który przeczytała im Pani Dyrektor, zachęcając jednocześnie dzieci, aby poprosiły rodziców o przeczytanie im dalszych przygód Puchatka. Na zakończenie było „małe co nieco”, czyli wyjadanie miodu językiem z talerzyka – jak prawdziwym misiom przystało.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy z kolegami z oddziału przedszkolnego.