xviii dzpap 5 20181025 1159639050Dnia 23 października 2018 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny już raz XVIII Dzień Papieski. Uroczystości towarzyszyło hasło ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Uczciliśmy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Spektakl ,,Kawiarniane wspomnienia” przygotowany przez uczniów, przeniósł wszystkich w piękno życia i nauczania naszego Świętego Jana Pawła II. Dialogi prezenterów, wzbogacane zdjęciami, filmami, słowami naszego niezwykłego rodaka, recytacją wierszy dostarczyły nam mnóstwa wspomnień. Nie zabrakło góralskich przypowieści i anegdot związanych z Karolem Wojtyłą.

Wiele wzruszeń dostarczyło nam wykonanie przez Amelię Ruszczyk pieśni pt. „Tłumy serc” i „Moje miasto Wadowice” wyśpiewane przez Annę Nasiadkę. A ukochana przez Jana Pawła II ,,Barka” z ogromnym zapałem śpiewana przez wszystkich to niezwykły dowód ,, Promieniowania Ojcostwa” w naszych uczuciach i umysłach.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło rozsławionych kremówek naszego papieża- przygotowanych przez mamy naszych uczniów.

Rodzicom, nauczycielom, uczniom, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego szczególnego dnia w naszej szkole, serdecznie dziękujemy.