aef 2 20181217 137713877312 grudnia uczniowie klas 0 – II wraz z wychowawcami kolejny raz uczestniczyli w  kademii Edukacji Filmowej. Tym razem zostaliśmy powitani cukierkami i piosenką „Jingle Bells” oraz wysłuchaliśmy historii o Świętym Mikołaju. Po tej opowieści Święty Mikołaj pojawił się wśród dzieci. Za złożenie życzeń, zaśpiewanie piosenki, czy recytacje wiersza obdarowywał słodyczami.

Po spotkaniu ze Świętym, obejrzeliśmy film pt. „Najlepsza gwiazdka”, w którym para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Była to pełna uroku, świąteczna opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem. Później pojechaliśmy do Multimedialnego Centrum Natura na zajęcia przyrodnicze „Co by było gdyby zabrakło pszczół?”. Poznaliśmy wiele szczegółów na temat życia tych owadów i ich znaczenia dla ludzi. Prowadząca  uświadomiła nam, że gdy wyginą pszczoły, nie będzie wielu produktów, które człowiek zjada, nie tylko miodu. Szukaliśmy  także sposobów pomagania pszczołom w przetrwaniu.

Na zakończenie zajęć degustowaliśmy różne rodzaje miodów. Pokrzepieni tym zdrowym wyrobem pszczelim zadowoleni wróciliśmy do szkoły.