osp 6 20190305 1390789877       Dnia 26 lutego naszą szkołę odwiedził strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelisie. Zapoznał on uczniów ze specyfiką pracy oraz przybliżył wyposażenie wozu gaśniczego. Zarówno młodsi jak i starsi bardzo uważnie i z wielkim zaciekawieniem słuchali przekazywanych informacji. Dowiedzieli się m.in., z czego składa się ubranie specjalne strażaka, jak wygląda rozwinięcie linii gaśniczej, jak zachować się, gdy znajdziemy się w budynku, w którym się pali oraz jakie sprzęty hydrauliczne używane są podczas wypadków drogowych. Na koniec spotkania wszyscy z wielką chęcią oglądali kabinę wozu strażackiego od środka. Spotkanie ze strażakiem dostarczyło uczniom wielu cennych informacji i rozbudziło zainteresowanie wykonywaniem tego pięknego i bardzo odpowiedzialnego zawodu.