zapusty 12 20190307 1477089687Dnia 4 marca odbyło się w naszej szkole kurpiowskie spotkanie międzypokoleniowe z cyklu ,,Ocalić od zapomnienia”, zorganizowane we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich ,,Bociani Zakątek”. W tym roku na wesoło świętowaliśmy zapusty.

Była to niezwykła okazja do integracji społeczności lokalnej-uczniów, rodziców, mieszkańców wsi Nasiadki i Szafarczyska oraz zaproszonych gości.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez Panią Wiesławę Chaberek i Jolantę Kurpiewską. Wykonane wycinanki, kwiaty z bibuły zachwycały swoim urokiem. Podczas części artystycznej zaprezentowali tańce, wiersze, piosenki.

Fragmenty filmów ,, Wesele kurpiowskie” i ,,Boże Ciało na Kurpiach” z 1937 r, ,,Kolej wąskotorowa na Kurpiach” z 1972 były dla naszych gości okazją do wspomnień czasów minionych.

Spotkanie uświetnił występ grupy muzyczno-teatralnej z CKBi S w Lelisie. Dzięki wspaniałej grze na akordeonie, skrzypcach w wykonaniu Pana Jana Kani, Jana Bieńkowskiego,Pana Jarosława Kraski rozbrzmiewała muzyka kurpiowska, która zachęciła do wspólnych śpiewów i tańca.

Pan Henryk Kulesza w solowym śpiewie przypomniał wiele pięknych pieśni.

Było barwnie, radośnie i wesoło. Zapustowy poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Bociani Zakątek” smakował wszystkim.

Międzypokoleniowe spotkanie społeczności lokalnej było okazją do ocalania w żywej formie piękna kultury kurpiowskiej.