historia 8 20190331 112677405219.03.2019r. gościli w naszej szkole aktorzy teatru Arkona, którzy przedstawili widowisko historyczne: “Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”. Uczniowie klas 0-VIII aktywnie brali udział w tej żywej lekcji historii obejmującej informacje dotyczące czasów, gdy Polska znajdowała się pod zaborami, ukazującej dążenia niepodległościowe oraz odzyskanie niepodległości.Współpraca animatorów z dziećmi polegała na przypominaniu i utrwalaniu informacji o zrywach narodowych i dążeniach niepodległościowych. Uczniowie brali czynny udział w rekrutacji legionistów, musztrze żołnierzy polskich oraz w plebiscytach. Obejrzeli walkę na szable pomiędzy żołnierzem niemieckim a legionistą Piłsudskiego w umundurowaniu i uzbrojeniu odpowiadającym temu okresowi. Mieli bezpośredni kontakt z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia używanych w XIX w. i na początku XX w.. Na koniec wykazali się dużą wiedzą biorąc udział w podsumowującym konkursie, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe, wybijane na miejscu, monety z okazji 100 – lecia niepodległości.