czytelnik 13 20190403 2068788702Dnia 01.04.2019r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V, uczestniczących w zajęciach koła bibliotecznego. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu oraz słodki upominek. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.