„Warto przyjmować rolę opiekuna samorządu, jeżeli zostanie się wybranym przez wszystkich uczniów całej szkoły w wyniku demokratycznych wyborów, w których kandydatami są wszyscy członkowie Rady Pedagogicznej.

Nauczyciel wybrany przez wszystkich uczniów szkoły, wskazany jako ten, do którego mają zaufanie, z którym lubią pracować i ufają, że będzie działał w ich najlepszym interesie, to nauczyciel pozytywnie zweryfikowany. W taki sposób, o jakim nikt inny z nauczycieli nawet nie może marzyć(…). I taki nauczyciel zajmuje już zupełnie inną pozycję w szkole”.

Lucyna Bojarska

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nasiadkach brali udział w wyborach opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

W drugiej turze głosowania większością głosów zwyciężyła p. Izabela.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

GŁÓWNE CELE DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły;
  • Urzeczywistnienie idei wolności poprzez rozumienie i poszanowanie elementarnych praw człowieka;
  • Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju;
  • Wyrabianie umiejętności współdziałania w zespołach uczniowskich;
  • Kształtowanie umiejętności projektowania i organizowania imprez szkolnych;
  • Wdrażanie podstawowych zasad wychowania;
  • Kształtowanie właściwych postaw patriotycznych;
  • Poznawanie tradycji regionalnych;
  • Rozwój zainteresowań;
  • Organizowanie samopomocy i innych akcji na rzecz dzieci potrzebujących pomocy;
  • Zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności;
  • Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

Dyrektor Szkoły Podstawowej zdecydowała o powołaniu nagrody przechodniej dla klas z najwyższą frekwencją za każdy miesiąc. Nagrodę ma szansę wygrać każda z klas 0-VIII.

Nagroda będzie wręczana po zakończeniu każdego miesiąca i będzie w posiadaniu nagrodzonej klasy przez cały miesiąc aż do następnego miesiąca.

Mamy nadzieję, że będziecie rywalizować ze sobą w zakresie obecności w szkole.
W miesiącu wrześniu najwyższą frekwencję miała klasa V – 99%.

Gratulujemy!

planetarium 2 20181017 1655177613

W dniu 15 października naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Uczniowie mogli uczestniczyć w nietypowych zajęciach. Seans odbył się we wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły. Wszyscy mieli okazję obejrzeć układ słoneczny, gwiazdozbiory, księżyc, słońce oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o poszczególnych planetach. Pokazy dostarczyły nowych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.

kino 1 20181017 1153853907W dniu 10 października dzieci z klas 0 – II po raz pierwszy wzięły udział w Akademii Edukacji Filmowej. Najpierw poznały historię kina i przeznaczenie poszczególnych miejsc. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały seans filmowy pt. „Mała stopa”. Ten animacyjny film przedstawiał legendę, kiedy młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka. Wieści o tej „ Małej Stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności Yeti. Po seansie uczniowie odbyli spacer ulicami Ostrołęki, ucząc się przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną. Zwracali też uwagę na miejsca użyteczności publicznej, pomniki i tak dotarli do Muzeum Kultury Kurpiowskiej. W muzeum zwiedzili wystawę poświęconą Kurpiowszczyźnie i uczestniczyli w lekcji muzealnej, gdzie wykonywali wycinankę kurpiowską. Przy pomocy Pań prowadzących lekcję, każdemu udało się zrobić wycinankę, którą uczniowie oprawili w ramki i wzięli ze sobą na pamiątkę.

Pierwszy wyjazd uważamy za udany. Niektórzy tylko mówili, że wycieczka była za krótka. Pogoda również nam dopisała. Następny wyjazd do kina już  21 listopada.