20191010 2 20191015 1090527164        Tematem przewodnim Dnia Papieskiego, obchodzonego w naszej szkole 10 października było ogólnopolskie hasło XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert ulubionych pieśni Świętego Jana Pawła II. Z radością zabrzmiały pieśni pt. „W ciszy Niepokalanej”, „Ty prowadzisz nas” , „ Kochamy cię Janie Pawle II”, „ Tłumy serc”, „ Fundament”, „ Moje miasto Wadowice”, „ Zabierzesz mnie na drugi brzeg” , „ Ty tylko mnie poprowadź”. Po raz kolejny, dla całej społeczności szkolnej, był to szczególny dzień duchowej łączności z Tym, który uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła i sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń wierzących. Przykład życia Jana Pawła II stał się dla wszystkich wierzących wielką lekcją wiary i modlitwy. Uczniowie podczas uroczystości przytoczyli też najważniejsze fragmenty nauczania Ojca Świętego dotyczące roli modlitwy w życiu chrześcijanina oraz obejrzeliśmy wydarzenia z życia Karola Wojtyły.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża – „Barkę” i skosztowaliśmy kremówek papieskich.

Dnia 4 października  2019r. nasza szkoła uczestniczyła w obchodach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Hasło tegorocznej edycji brzmi:  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Na szkolnym korytarzu pojawiły się patrole egzaminacyjne, stoisko z zadaniami do rozwiązania, a w sali informatycznej można było rozwiązać test na stanowisku komputerowym. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem wśród uczniów. W klasach II-VIII wyłonieni zostali Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. Oto zdobywcy tytułu mistrza:

Anna Nasiadka – kl. II

Jan Mrozek – kl. III

Oliwia Parzych – kl. V

Teresa Marzewska – kl. VI

Amelia Ruszczyk – kl. VII

Przemysław Prajs – kl. VIII

Zwycięzcom gratulujemy!!!

20190923 111448        23 września odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego.Wybory były poprzedzone krótką kampanią wyborczą, która polegała na ogłoszeniu swoich postulatów i programów na plakatach wyborczych. Swoje kandydatury zgłosiły cztery uczennice.

W głosowaniu wzięło udział 37 uczniów z klas od III do VIII.  Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

• Alicja Jankowska z klasy VIII obejmuje funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego
  • Kornelia Gromek  z klasy V obejmuje funkcję  zastępcy przewodniczącego samorządu uczniowskiego
  • Paula Nasiadka z klasy V obejmuje funkcję sekretarza samorządu uczniowskiego
  • Amelia Ruszczyk z klasy VII obejmuje funkcję skarbnika samorządu uczniowskiego

Wyżej wymienione osoby są reprezentantami całej społeczności uczniowskiej w Szkole Podstawowej w Nasiadkach w roku szkolnym 2019/2020. Pamiętajmy, że członkowie samorządu mają prawo i powinni rozwiązywać realne problemy uczniów i podejmować realne decyzje, a tym samym mieć wpływ na życie szkoły.

Dziękujemy za wzięcie udziału w kampanii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyborów!

XXI Jesienne Biegi Przelajowe plakat     Wrześniowy sobotni poranek w Lelisie powitał ponad 300 biegaczy. Trenerzy, rodzice, nauczyciele postanowili wypróbować wytrzymałość biegową swoich podopiecznych po przerwie wakacyjnej. Zabawa i rywalizacja sportowa w przepięknej scenerii puszczy kurpiowskiej dała wiele radości jej uczestnikom. Niektórzy mierzyli się z nieprzyjemnym uczuciem przegranej, ale takie doświadczenie wzmacnia charakter człowieka w każdym wieku.

Impreza sportowa odbyła się dzięki środkom pochodzącym z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Organizatorami byli: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Ludowe Zespoły Sportowe w Lelisie, Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Lelisie.

Zwycięzcy 20 biegów otrzymali puchary, medale i okolicznościowe koszulki. Wręczali je Pan Stefan Prusik – Wójt Gminy Lelis, Pani Katarzyna Grodzka – Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Pani Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska -Dyrektor CK-BiS w Lelisie.

Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków z Lelisa, którzy zabezpieczali trasy rywalizacji i dbali o zdrowie uczestników biegów.

Oficjalne wyniki XXI Jesiennych Biegów Przełajowych Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis

W niedzielę 8 września 2019 roku w Kaplicy Objawień przy kościele parafialnym p.w. Świętej Anny w Dąbrówce odbył się Przegląd Pieśni Pielgrzymkowej. Był okazją do kultywowania tradycji śpiewania ku czci Matce Bożej. W przeglądzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy II i III, którzy zaprezentowali się jako soliści oraz w zespole. Przegląd pieśni był okazją upowszechnienia pieśni Maryjnych, ożywienia religijnego kultu artystycznego i przede wszystkim podjęciem postawy duchowej. Rozbrzmiewały w kaplicy Objawień piękne pieśni sławiące Maryję wykonywane z akompaniamentem na żywo. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki. Wszystkim wykonawcom dziękujmy za przybycie i już dziś zapraszamy za rok.