dpm 2 20181204 113418661423 listopada uczniowie klasy II obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Były Misie małe i duże, kolorowe, bure i mięciutkie. Każdy z nas miał ulubionego pluszaka. Z okazji święta spróbowaliśmy miodku, bawiliśmy się z misiami, słuchaliśmy opowieści o Misiu łakomczuszku. Dla nas są one nadal ważne, wyjątkowe i niezastąpione. Misie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nasiadkach serdecznie zaprasza rodziców na zebranie ogólne oraz spotkania z wychowawcami, które odbędą się 6.12.2018r.

1. godz. 15:30-16.00 – zebrania klasowe – zapoznanie rodziców z wynikami nauczania i uczenia się.

2. Zebranie ogólne:

- godz. 16:00-16:15-spotkanie z dyrektorem szkoły „DBAM O MÓJ ZASIĘG”–tabletowi rodzice czyli kilka słów o infoholiźmie.

- godz. 16.15-Warsztaty z psychologiem „Obowiązki domownika w świetle obowiązków ucznia. Czy i kiedy uczyć się?”

Po zebraniu ogólnym zainteresowani rodzice będą mogli spotkać się z wychowawcami.

aef 3 20181202 172568971021 listopada po raz drugi uczniowie klas 0 - II uczestniczyli w Akademii Edukacji Filmowej. Na początku zostali zapoznani z historią powstania filmu. Dowiedzieli się, że za twórców kina uznawani są bracia Auguste i Louis Lumière. Opatentowali oni urządzenie zwane kinematografem i zorganizowali pierwszy publiczny pokaz filmowy, który odbył się w Paryżu.

Obejrzeli film pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. To animowany film ukazujący przygody beztroskiego lekkoducha Benka, który pod swoje skrzydła postanawia zabrać Izkę, wygadaną kaczkę i Czarusia, wiecznie gubiącego się głodomora. Ich podróż pełna przygód zmienia dotychczasowe myślenie Benka i uczy go patrzeć dalej niż tylko na czubek własnego dzioba.

Następnie uczniowie odbyli spacer ulicami Ostrołęki do Biblioteki Pedagogicznej i wzięli udział w zajęciach czytelniczych z  ykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Wysłuchali bajki „O rybaku i złotej rybce”, która niosła przesłania, aby goniąc za marzeniami nie być zbyt zachłannym. Następnie każdy mógł złowić rybkę, pokolorować ją i umieścić w akwarium.

31.10.2018 r. odbyło się spotkanie z absolwentem SP w Nasiadkach, pasjonatem historii p. Krzysztofem Piersą pod hasłem - Porozmawiajmy o historii. Gość bardzo ciekawie opowiadał o minionych wydarzeniach historycznych od czasów starożytnych po II wojnę światową.

Przedstawił i omówił pamiątki historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie poznali “kawałek dobrej historii”.

Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzone jest 11 listopada to symbol walki o wolność, miłości ojczyzny, wiary i zwycięstwa. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku był to dzień szczególny. Polacy po raz setny cieszyli się odzyskaniem wolności i kolejny raz przypominali, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W całym kraju odbyło się wiele uroczystości podkreślających wagę tej rocznicy. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w ogólnopolskie obchody oraz podjęła działania upamiętniające ten istotny dla naszego kraju dzień.

9 listopada 2018r. o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy świętowanie odzyskania niepodległości. Następnie uczniowie przystąpili do rozgrywek historycznych. Wszyscy rozwiązywali quizy i zagadki, tworzyli mapę „Patroni ostrołęckich ulic” oraz wykorzystali swoje umiejętności plastyczne by stworzyć „Graffiti dla Ojczyzny”. O godzinie 14.00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni mieszkańcy wsi Nasiadki i Szafarczyska spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć montaż słowno-muzyczny. Przenieśliśmy się w czasie i poznaliśmy dzieje narodu polskiego od czasów zaborów, poprzez podejmowane próby walki o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska po 123 latach niewoli znowu pojawiła się na mapach. Przekazywane treści uzupełnione były patriotycznymi pieśniami, filmami archiwalnymi oraz recytacjami wierszy. O godzinie 15.00 podczas wieczornicy wspólnie z Wójtem Gminy Lelis i mieszkańcami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

Na zakończenie zakopana została kapsuła czasu, w której umieściliśmy list do potomnych, wspólne zdjęcie, monetę z 2018 roku. Kto wie, może za jakiś czas ktoś odnajdzie nasz skarb i pozna historię obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej w Nasiadkach w dniu 9 listopada 2018r.?

Dopełnieniem uroczystości był program przygotowany wspólnie ze Szkołą Podstawową w Dąbrówce, który zaprezentowaliśmy w dniu 11 listopada 2018r w kościele p.w. św. Anny w Dąbrówce.