koniec roku

jantar 11 20180614 1906087877XII Ogólnopolski Turniej w Ringo „Kurpiowski Jantar”, zgromadził ponad 120 zawodników z powiatu ostrołęckiego i z czterech ośrodków reprezentujących Polskie Towarzystwo Ringo. Odbył się on 9 czerwca 2018 roku w pięknym otoczeniu puszczy kurpiowskiej na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie.

Rywalizowano w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Ludowych Zespołów Sportowych z Lelisa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Stefan Prusik- Wójt Gminy Lelis.

z pol 5 20180614 1418189612Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 przystąpili do realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny Niechroniony”. Jego celem jest zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów, zwiększenie liczby pieszych poruszających się po drogach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

W czwartek 7 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – VII z policjantką, Panią Anetą z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo nad wodą i temu zagadnieniu Pani policjantka poświęciła najwięcej uwagi. Aby przygotować dzieci do zbliżających się wakacji, omówione zostały też tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, zagrożeniami dotyczącymi nieuczciwych intencji osób obcych. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne, pokazujące, co oznaczają znaki na strzeżonych kąpieliskach. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego oraz w drodze do i ze szkoły.

orze 2 20180605 1115222839Z okazji Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej uczennica naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanym przez Kancelarię Senatu ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Orzeł Biały – nasza duma”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych oraz popularyzację wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych.

Małgorzata Marczak uczennica klasy VII otrzymała z rąk Senatora RP Roberta Adama Mamątowa wyróżnienie w etapie okręgowym Konkursu Ogólnopolskiego „Orzeł Biały – Nasza Duma” zorganizowanego przez Kancelarię Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulujemy!

dzm 2 20180605 1159597959

Dnia 28 maja uczniowie klas 0-III przygotowali niespodziankę dla swoich kochanych mam. Tego dnia dzieci złożyły najserdeczniejsze życzenia, wcieliły się w rolę mamy oraz wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. Po przedstawieniu przy wspólnym stole świętowaliśmy ten wspaniały dzień.