w zdrowym ciele 2019 5 20190621 2075474433     W niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2019 roku, sympatycy czynnego spędzania czasu wolnego spotkali się na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie. Ale uczestnicy sportowych zmagań to osoby niezwykłe, to mieszkańcy wsi mazowieckich, którzy dbają o tężyznę fizyczną, potrafią doskonale bawić się, integrować lokalną społeczność i utożsamiać z miejscem swojego zamieszkania. Były wśród nich dzieci 10- i 13- letnie, młodzież oraz kobiety i mężczyźni. Wiele drużyn miało jednakowe stroje, przygotowane okrzyki. Sołectwo z Białobieli wykonało transparent zagrzewający do walki o zwycięstwo. Dwunastoosobowe drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach takich jak; zwinnościowy tor przeszkód, piłka „rzucanka”, drużynowe ringo, „walki piratów”, snopkowa sztafeta, plażowanie, kaloszowe rzucanki, jak żabka. Zwyciężyła drużyna z sołectwa w Nasiadkach, przed zawodnikami z sołectwa Łęg Starościński- Walery i sołectwem z Obierwi. Drużyny wyróżnione: Białobiel, Szafarnia, Długi Kąt, Aleksandrowo, Lelis, Płoszyce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz tym wszystkim, którzy w radosnej atmosferze spędzili czas wolny.

Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”. Współorganizatorami: Wójt Gminy Lelis, LZS w Lelisie, CK-BiS w Lelisie, Zespół Szkół w Lelisie.

ZADANIE ZOSTAŁO SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

wiz pol 2 20190616 1590187039W dniu 13 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – IV z policjantem, Panem Krzysztofem Kolatorem z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo nad wodą i temu zagadnieniu Pan policjant poświęcił najwięcej uwagi. Aby przygotować dzieci do zbliżających się wakacji, omówione zostały też tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, zagrożeniami dotyczącymi nieuczciwych intencji osób obcych. Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego oraz w drodze do i ze szkoły.

18.06.2019 r. (wtorek)

Szkoła czynna zgodnie z planem lekcji.

9:00 – Msza Św.

Po Mszy Św. zajęcia z wychowawcami zgodnie z potrzebami

19.06.2019 r. (środa)

9:00 – uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19

WAKACJE

ol mat 7 20190616 1169793513W dniu 06 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Nasiadkach odbyła się „XIV edycja gminnej olimpiady wiedzy i umiejętności matematycznych uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z terenu gminy Lelis”. W olimpiadzie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych: SP w Białobieli, ZS w Lelisa, SP w Łęgu Starościńskiego, ZS w Przedmiejskim, SP w Dąbrówce, ZS w Obierwi i SP w Olszewce.

ringo 2019Dnia 9 czerwca na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie odbył się finał powiatowy w ringo. Pogoda sprzyjała rywalizacji.

Mistrzami powiatu w ringo w kategorii dzieci zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, natomiast w kategorii młodzież po zaciętym boju z zawodnikami z Nasiadek wygrali ringowcy ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Kinga Pędzich,  Przemek Duszak, Wiktor Pawelczyk,  Wiktoria Kurpiewska.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

Nr Nazwisko i imię/drużyna 1 2 3 4 Zwycięstwa Miejsce