ringo 2019Dnia 9 czerwca na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie odbył się finał powiatowy w ringo. Pogoda sprzyjała rywalizacji.

Mistrzami powiatu w ringo w kategorii dzieci zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, natomiast w kategorii młodzież po zaciętym boju z zawodnikami z Nasiadek wygrali ringowcy ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Kinga Pędzich,  Przemek Duszak, Wiktor Pawelczyk,  Wiktoria Kurpiewska.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY

Nr Nazwisko i imię/drużyna 1 2 3 4 Zwycięstwa Miejsce
1 SP WYKROT X 0 3 1 1 III
2 SP NASIADKI 5 X 5 2 2 II
3 SP DYLEWO 2 0 X 1 0 IV
4 SP  ŁĘG PRZEDMIEJSKI 4 3 4 X 3 I

IGRZYSKA DZIECI

Nr Nazwisko i imię/drużyna 1 2 3 4 Zwycięstwa Miejsce
1 SP ŁĘG STAROŚCIŃSKI X 1 4 5 2 II
2 SP NASIADKI 4 X 5 5 3 I
3 SP WYKROT 1 0 X 2 0 IV
4 SP DYLEWO 0 0 3 X 1 III

otr 12 20190603 1459633846XIII Ogólnopolski Turniej Ringo „Kurpiowski Jantar” zgromadził ponad 160 zawodników z 10 szkół i klubów sportowych powiatu ostrołęckiego oraz ekipy z różnych stron Polski; MUKS Jedlicze Podkarpacie, KS Olimpia „Miłki”, UKS Goszczyn, Warszawskie Towarzystwo Ringo, UKS Mogielnica. Pogoda od trzynastu lat sprzyja rywalizacji ringowców. Był to już przedostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata i Mistrzostwami Polski w ringo, które odbędą się w sierpniu w Niepołomicach koło Krakowa. Dzięki wsparciu finansowemu z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO, STAROSTWA POWIATU OSTROŁĘCKIEGO i LZS LELIS, zawodnicy mogli cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa ale również otrzymać okolicznościowe medale, statuetki i koszulki.

Wyniki finałowe:

goszczyn 2019 1 20190522 1799482291W dniu 18 maja 2019 r. na obiektach sportowych przy PSP w Goszczynie odbył się Ogólnopolski  Turniej w Ringo. Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn we współpracy z Polskim Towarzystwem Ringo. Zawody zaliczane są do ogólnopolskiego rankingu. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 12 klubów. Rywalizowali oni w 7 kategoriach indywidualnych  (żak, żaczka, młodzik, młodziczka, kadet, kadetka, otwarta mężczyzn) oraz 4 kategoriach drużynowych (dwójki dziewcząt do lat 13 i 16,  dwójki chłopców do lat 13 i 16).

Najlepsi ringowcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki rzeczowe. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki, i zapraszamy do startu w kolejnych Turniejach Ogólnopolskich w jubileuszowym roku ringo.

Zawodnicy Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo zdobyli trzy medale: w kategorii kadet zwyciężył Przemek Duszak, wspólnie z Fabianem Parzychem zdobył brązowy medal w dwójkach chłopców do lat 16, młodzicy Mateusz Prusaczyk i Wiktor Pawelczyk zostali wicemistrzami w kategorii dwójki chłopców do lat 13.

W kolejnych turniejach czekamy na lepszy start dziewcząt.

REGULAMIN Turnieju (pobierz)

mpwr 4 20180704 1809691975

odbyły się w Jedliczu w województwie podkarpackim.

W zawodach wzięło niemal 200 zawodników z kraju (UKS Goszczyn, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, Warszawskie Towarzystwo Ringo Klub Sportowy Olimpia Miłki, Parafialny Klub Sportowy Jadwiga Kraków, Uczniowski Klub Sportowy Mogielnica, Legnica, Słupsk, Bartoszyce, Uczniowski Klub Sportowy Arka Umieszcz, Krasne, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze) oraz ekipy z Białorusi i Litwy. Rywalizowano o mistrzowskie tytuły w 13 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.

KTR „Jantar” wystawił 15 osobową kadrę w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Zawodnicy Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo nie zdobyli w tym roku tytułów mistrzowskich, ale cieszyli się ze srebrnych i brązowych medali.

Medale indywidualne:

Kategoria: żaczka- Kornelia Gromek- medal srebrny

Kategoria: kadet- Przemysław Duszak- medal brązowy

Kategoria: junior-Piotr Pliszka- medal brązowy

Medale drużynowe:

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 13: Wiktor Pawelczyk, Damian Orzoł- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 16: Przemysław Duszak, Sebastian Kamiński- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne dziewcząt do lat 16: Amelia Gromek, Kinga Pędzich – medal srebrny

W punktacji klubowej zajęliśmy IV miejsce, tracąc do podium zaledwie 4 punkty.

Okres przygotowawczy był dla wszystkich bardzo trudny. Nie dysponując salą sportową w Nasiadkach, możemy trenować tylko w okresie wiosenno-jesiennym. W tym roku, w kwietniu aura nie sprzyjała treningom, maj był wyłączony z przygotowań ze względu na absencję trenera, zajęcia czerwcowe nie zniwelowały wszystkich braków. Mimo, że nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z efektów rywalizacji, to cieszymy się ze nasza obecność na mistrzowskich zawodach została zauważona.