mpwr 4 20180704 1809691975

odbyły się w Jedliczu w województwie podkarpackim.

W zawodach wzięło niemal 200 zawodników z kraju (UKS Goszczyn, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, Warszawskie Towarzystwo Ringo Klub Sportowy Olimpia Miłki, Parafialny Klub Sportowy Jadwiga Kraków, Uczniowski Klub Sportowy Mogielnica, Legnica, Słupsk, Bartoszyce, Uczniowski Klub Sportowy Arka Umieszcz, Krasne, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze) oraz ekipy z Białorusi i Litwy. Rywalizowano o mistrzowskie tytuły w 13 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.

KTR „Jantar” wystawił 15 osobową kadrę w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Zawodnicy Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo nie zdobyli w tym roku tytułów mistrzowskich, ale cieszyli się ze srebrnych i brązowych medali.

Medale indywidualne:

Kategoria: żaczka- Kornelia Gromek- medal srebrny

Kategoria: kadet- Przemysław Duszak- medal brązowy

Kategoria: junior-Piotr Pliszka- medal brązowy

Medale drużynowe:

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 13: Wiktor Pawelczyk, Damian Orzoł- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 16: Przemysław Duszak, Sebastian Kamiński- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne dziewcząt do lat 16: Amelia Gromek, Kinga Pędzich – medal srebrny

W punktacji klubowej zajęliśmy IV miejsce, tracąc do podium zaledwie 4 punkty.

Okres przygotowawczy był dla wszystkich bardzo trudny. Nie dysponując salą sportową w Nasiadkach, możemy trenować tylko w okresie wiosenno-jesiennym. W tym roku, w kwietniu aura nie sprzyjała treningom, maj był wyłączony z przygotowań ze względu na absencję trenera, zajęcia czerwcowe nie zniwelowały wszystkich braków. Mimo, że nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z efektów rywalizacji, to cieszymy się ze nasza obecność na mistrzowskich zawodach została zauważona.