dz misia 14 20171210 1877228836Miękki, puchaty i taki z łatką. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada, dlatego uczniowie klasy I przygotowali się do obchodów tego święta metodą projektu. Najpierw ustalili zadania, które uatrakcyjnią im ten dzień. Wykonali techniką origami portrety misiów, które zawisły na gazetce. W dniu 24 listopada każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Na początku uroczystości wykonali misiowe opaski. Następnie każdy przedstawił swojego pluszaka. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia „Teddy”. Poznały bliżej najpopularniejszych misiów (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Yogi, Miś Paddington) – ich twórców, ich daty urodzin, ich charakterystyczne cechy i zwyczaje. Recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę, z akompaniamentem perkusyjnym, tańczyły przy zabawach ruchowych, a we wszystkim towarzyszyły im misie. Z zaciekawieniem wysłuchały I rozdziału  przygód Kubusia Puchatka, który przeczytała im Pani Dyrektor, zachęcając jednocześnie dzieci, aby poprosiły rodziców o przeczytanie im dalszych przygód Puchatka. Na zakończenie było „małe co nieco”, czyli wyjadanie miodu językiem z talerzyka – jak prawdziwym misiom przystało.

Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy z kolegami z oddziału przedszkolnego.

prawa dz 4 20171206 180427057920 listopada Szkoła Podstawowa w Nasiadkach obchodziła uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Każda klasa przedstawiła scenki nawiązujące do wybranych praw. Nie zapomnieliśmy o wspaniałym człowieku jakim był Janusz Korczak. Nasi młodsi koledzy i koleżanki wygłosili „Apel Twojego Dziecka” wg Janusza Korczaka. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe Dzieci”.

Dzięki takim dniom, które przypominają nam o naszych prawach, wiemy że mamy też obowiązki, jakże ważne i pożyteczne.

Kornelia klasa III

bez wypadku 5 20171005 1039562612    Dnia 21 września 2017 roku w Szkole Podstawej w Nasiadkach odbyła sie manifestacja uczniów z okazji Europejskiego Dnia Bez Wypadku Drogowego, mająca zwrócić uwagę kierowców, by jeździli uważniej i wolniej. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali liczne plakaty, ostrzegające przed brawurową jazdą i co za tym idzie konsekwencją, czyli wypadkom. Niesprzyjająca aura nie pozwoliła uczniom na zamanifestowanie na ulicach Nasiadek, a tym samym uczulenie kierowców przed nieprzemyślaną, lekkomyślną jazdą.