W maju 1965r. rozpoczęto budowę szkoły w Nasiadkach w ramach programu: „ Tysiąc Szkól na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Otwarcie nowego budynku nastąpiło wroku szkolnym 1967/1968. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 443 m2. Plac szkolny liczy okolo7590 metrów kwadratowych.

W latach 2001-2002 przeprowadzono w szkole remont generalny, a mianowicie:

- położono chodnik z kostki brukowej;

- odnowiono hol i korytarz wymieniając tynki ( położono kamyczek), zmieniono nawierzchnie na podłogach;

- zmieniono nawierzchnie na podłogach w salach lekcyjnych;

- jedna z sal lekcyjnych przebudowano na sale sportowa ( położono klepkę drewniana na podłogę);

- odnowiono zewnętrzną elewacje budynku szkoły;

- przygotowano sale komputerową;

Ogrodzenie zostało zmienione w 2003 roku.

W roku 2007 przeprowadzono remont dachu szkoły oraz kotłowni i budynku gospodarczego ( wykonano elewacje). Ułożono chodnik z kostki brukowej od szkoły do budynku gospodarczego oraz w miejscu, gdzie umieszczono stoły do tenisa. Na holu wygospodarowano i zabudowano miejsce na sklepik szkolny.

W roku 2008 przeprowadzono remont dachu ( uszczelnianie - papa).

Z kolei w 2010r. połączono izby lekcyjne nr 5 i 6, gdzie urządzono sale dla przedszkolaków, rozpoczęto też budowę wielofunkcyjnego boiska, którego uroczyste otwarcie nastąpiło we wrześniu 2010 r.

W trosce o poprawę wyglądu, estetyki i funkcjonalności szkoły w latach 2011 – 2014 nastąpiła dalsza modernizacja , a mianowicie:

- odnowiono kuchnię i gabinet dyrektora szkoły, wyposażono w nowe meble;

- remont: pomieszczeń gospodarczych w tym, pomieszczenia na sprzęt sportowy ( zaprowadzenie co), pomieszczenia na archiwum, sali gimnastycznej ( położenie sportowej wykładziny);

- otwarto szkolny plac zabaw, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem , dzieci korzystają z niego w czasie zajęć lekcyjnych i na przerwach;

- stworzono mobilną pracownie komputerową;

- zakupiono 3 zestawy multimedialne do klasopracowni oraz w ramach realizacji projektu „Kreatywne przedszkola w gminie Lelis” wiele ciekawych zabawek do przedszkola;

- corocznie zakupuje się wiele pomocy dydaktycznych;

W latach 1968 – 2014 szkołą podstawowa w Nasiadkach kierowało 10 dyrektorów: Zdzisław Kowalczyk, Władysław Szewczyk, Zenona Szewczyk, Halina Parzych, Jan Pianka, Barbara Olech, Zofia Pianka, Irena Pijanowska, Irena Bachmura – Jasińska, Sylwia Smilgin - Kamińska oraz pracowało 42 nauczycieli.

Obecnie w szkole uczy się 56 uczniów, zatrudnionych jest 8 nauczycieli i 4 pracowników obsługi.

Dyrektorem szkoły od roku szkolnego 2003/2004 jest Sylwia Smilgin – Kamińska.