W jednodniowej wycieczce do Mikolajek 15.06.2010r. uczestniczyli uczniowie
klas I – V. Na basenie w hotelu „Golebiewski” najwieksza atrakcja cieszyla sie
zjezdzalnia,
„rzeka” oraz kapiel w podgrzewanym basenie. Podczas rejsu po jeziorze Sniardwy
podziwialismy okoliczne krajobrazy. W Galindii w krainie ALKOS przenieslismy sie
w swiat pradawnych legend i mitów. Park dzikich zwierzat w Kadzidlowie przywital
nas stadem danieli, kóz, oslów, saren, które zjadaly nam z reki przyniesione przez nas
smakolyki.
Z niezapomnianymi wrazeniami i pamiatkami wrócilismy szczesliwi do domu.

13.05.2010r. Martyna Szymczyk uczennica klasy VI  wziela  udzial w powiatowym konkursie wiedzy  o Ostrolece „Czy znasz swoje miasto?”. Otrzymala za udzial dyplom oraz nagrody pocieszenia (dwie ksiazki). Takze biblioteka szkolna wzbogacila swój ksiegozbiór regionalny o trzy pozycje ksiazkowe.

Dnia 4 maja 2010 roku na boisku wiejskim w Szafarczyskach odbyly sie Biegi Przelajowe z okazji Swieta Konstytucji 3 Maja o puchar przewodniczacego MZ LZS. Braly w nich udzial dzieci oddzialów przedszkolnych oraz klas I-IV ze szkól z terenu gminy Lelis.

Wyniki zawodów:

Zwyciezyla druzyna z Lelisa i ona zdobyla Puchar.

Organizatorem zawodów byla SP w Nasiadkach i Rada Rodziców tej szkoly, która przygotowala slodki poczestunek. Gratulujemy zwyciezcom i zapraszamy za rok.

25 kwietnia 2010r. czlonkowie kola ekologicznego „Koniczynka” ze Szkoly Podstawowej w Nasiadkach wzieli udzial w obchodach Swiatowego Dnia Ziemi pod haslem „RÓZNORODNOSC W NAS, BIORÓZNORODNOSC WOKÓL NAS”. Na scenie „Przy Kupcu” w Ostrolece uczniowie: Kamila Duszak, Karolina Prusaczyk, Oliwia Mrozek, Martyna Szymczyk, Kinga Kabacik, Natalia Parzych, Klaudia Swiecka, Malgorzata Prusaczyk, Zuzanna Siernicka, Sebastian Prusaczyk i Przemyslaw Piersa przedstawili scenke pantomimiczna i inscenizacje pt. „Kochajmy przyrode” promujaca postawy ekologiczne w spoleczenstwie.

W przygotowanie wystepu zaangazowane byly nauczycielki: p. Katarzyna Izydorczyk, i p. Jolanta Kurpiewska. Szkola otrzymala z rak przedstawiciela Stowarzyszenia EKOMENA podziekowanie za udzial i 12 tomowa encyklopedie PLANETA ZIEMIA, uczniowie zas upominki.

22 kwietnia na calym swiecie obchodzony jest Dzien Ziemi. Kolo ekologiczne „Koniczynka” w tym dniu podsumowuje caloroczna dzialalnosc w zakresie ochrony srodowiska i dzialan proekologicznych.

Na uroczystym apelu czlonkowie kola przedstawili scenke pantomimiczna i inscenizacje pt. „Kochajmy przyrode” promujaca postawy ekologiczne w spoleczenstwie, uczennica Kinga Kabacik odczytala referat „Obszary lesne w Programie NATURA 2000”. Wszyscy uczniowie bioracy udzial w konkursach i zbiórkach otrzymali nagrody, które wreczyla im dyrektor szkoly Sylwia Smilgin – Kaminska.

27.04.2010r. odbyl sie apel z okazji Swiatowego Dnia Ksiazki. Jego glównym celem bylo podsumowanie przeprowadzonych wczesniej konkursów bibliotecznych..Uczennice klas IV-V wyrecytowali wiersze o ksiazce, p. Dyr. Sylwia Smilgin Kaminska wreczyla dyplomy i nagrody. Nagrody ufundowal wiceprzewodniczacy Ludowych Zespolów Sportowych w Lelisie Dariusz Mróz, któremu bardzo dziekujemy. Oto zwyciezcy konkursów:

„CZYTELNIK ROKU”

I – klasa II

II – klasa III

III – klasa VI

20 kwietnia odbylo sie pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Pierwszacy odgadywali zagadki „ Jaka to bajka?” oraz wysluchali wierszy

o ksiazce w wykonaniu uczennic klasy IV – V oraz zlozyli przyrzeczenie. Nastepnie pani Dyrektor Sylwia Smilgin – Kaminska pasowala ich na czytelników i wreczyla pamiatkowe dyplomy. Nowi czytelnicy wypozyczyli tez swoje pierwsze ksiazki.

Swietnie radzily sobie dziewczeta podczas rywalizacji w ramach
igrzysk szkolnych. Turniej miedzypowiatowy mial byc przepustka
do Mistrzostw Mazowsza. We wszystkich pojedynkach nasze zawodniczki
pokazywaly swój talent i zaangazowanie sportowe. Ostatni mecz mial
zdecydowac o awansie. Przegralysmy 1:0 z zespolem z SP w Zabrodziu.
Wyjazd na Mistrzostwa Mazowsza do Ciechanowa byl marzeniem
calej druzyny. Zabraklo nam tylko szczescia. II miejsce to jednak
najwiekszy sukces dziewczat w grach zespolowych w historii szkoly.
Gratulujemy i zyczymy podobnych sukcesów w gimnazjum.

Wicemistrzynie to: Martyna Szymczyk, Kinga Kabacik, Klaudia Parzych, Natalia Parzych, Klaudia Swiecka, Lidka Kaminska.

Kolo Przyjaciól Biblioteki 25.03.2010r. wzielo udzial w konkursie na

„Palme kurpiowska” w Lelisie. Zajelo egzekwo 2 miejsce z kolem plastycznym
    w Lelisie. Otrzymalo tez nagrode za udzial w LX konkursie
    „Palma Kurpiowska Lyse 2010”.

W dniu 22.03.2010r. uczniowie klas  IV – V pod opieka

p. J. Kurpiewskiej byli na wycieczce w Ostrolece. Uczestniczyli
  w warsztatach, w Muzeum kultury Kurpiowskiej, gdzie wykonywali palmy    kurpiowskie. Zwiedzali tez wystawy stale. Odwiedzili równiez czytelnie      Biblioteki  Pedagogicznej, w której brali udzial w lekcji bibliotecznej –  katalogi i  ksiegozbiór podreczny.

Najwieksza jednak atrakcja bylo plywanie na basenie.

W sobote 6 marca 2010 roku w Mogielnicy rozegrano Ogólnopolski Turniej w Ringo i Ringtenisa. Zawody w ringo zainaugurowaly tegoroczny sezon sportowy, wyniki uzyskane przez ringowców beda zaliczone do rankingu zawodników.
Turniej w ringtenisa byl pierwszym etapem wylonienia reprezentacji na Mistrzostwa Swiata w Ringtenisie.

Organizatorem sprawnie przeprowadzonych zawodów byl Uczniowski Klub Sportowy w Mogielnicy.

Miejsca naszych zawodników:

Image     Kategoria mlodziczki

1. Kinga Kabacik – LUKS Nasiadki

2. Martyna Szymczyk - LUKS Nasiadki

3. Klaudia Orzolek – LUKS Nasiadki

Kategoria mlodzik

3. Jakub Parzych – LUKS Nasiadki

6. Wiktor Pulawski – LUKS Nasiadki

7-8. Konrad Surgiewicz – LUKS Nasiadki

Wiecej na stronie: http://ringo.org.pl/

22 stycznia uczennice kl. IV-VI: Klaudia Orzolek, Izabela Pawelczyk i Martyna Szymczyk wziely udzial w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez STO w Ostrolece. Martyna Szymczyk ucz. kl. VI zajela II miejsce. Otrzymala dyplom i nagrody.