22 kwietnia na calym swiecie obchodzony jest Dzien Ziemi. Kolo ekologiczne „Koniczynka” w tym dniu podsumowuje caloroczna dzialalnosc w zakresie ochrony srodowiska i dzialan proekologicznych.

Na uroczystym apelu czlonkowie kola przedstawili scenke pantomimiczna i inscenizacje pt. „Kochajmy przyrode” promujaca postawy ekologiczne w spoleczenstwie, uczennica Kinga Kabacik odczytala referat „Obszary lesne w Programie NATURA 2000”. Wszyscy uczniowie bioracy udzial w konkursach i zbiórkach otrzymali nagrody, które wreczyla im dyrektor szkoly Sylwia Smilgin – Kaminska.

ImageImage Pozostali uczniowie którzy brali udzial w wymienionych konkursach, a nie zajeli czolowych miejsc otrzymali nagrody pocieszenia. Po zakonczonym spotkaniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali sie w teren, gdzie uprzatneli ze smieci przydrozne rowy we wsi Nasiadki i Szafarczyska.