25 kwietnia 2010r. czlonkowie kola ekologicznego „Koniczynka” ze Szkoly Podstawowej w Nasiadkach wzieli udzial w obchodach Swiatowego Dnia Ziemi pod haslem „RÓZNORODNOSC W NAS, BIORÓZNORODNOSC WOKÓL NAS”. Na scenie „Przy Kupcu” w Ostrolece uczniowie: Kamila Duszak, Karolina Prusaczyk, Oliwia Mrozek, Martyna Szymczyk, Kinga Kabacik, Natalia Parzych, Klaudia Swiecka, Malgorzata Prusaczyk, Zuzanna Siernicka, Sebastian Prusaczyk i Przemyslaw Piersa przedstawili scenke pantomimiczna i inscenizacje pt. „Kochajmy przyrode” promujaca postawy ekologiczne w spoleczenstwie.

W przygotowanie wystepu zaangazowane byly nauczycielki: p. Katarzyna Izydorczyk, i p. Jolanta Kurpiewska. Szkola otrzymala z rak przedstawiciela Stowarzyszenia EKOMENA podziekowanie za udzial i 12 tomowa encyklopedie PLANETA ZIEMIA, uczniowie zas upominki.