W dniu 17 czerwca 2012 przy pieknej slonecznej pogodzie po raz drugi odbyl sie w naszej szkole „Dzien Rodziny”. W uroczystosci uczestniczyly cale rodziny z Nasiadek i Szafarczysk. Jako pierwsi przed rodzicami zaprezentowali sie uczniowie w programie artystycznym. Klasa II i III tworzac kolorowy dzieciecy pociag przedstawila „ Bajke z zyczeniami” w której postacie z bajek zyczyly rodzicom zdrowia, usmiechu i spelnienia marzen. Klasa IV przygotowala zabawny skecz, o tym jak wybrac sobie najlepsza zone. Klasa V przedstawila scenke w gwarze kurpiowskiej o pracy kobiety i mezczyzny w domu. Nastepnie cale rodziny przystapily do turnieju, w którym zmagaly sie z przygotowanymi dla nich zadaniami, m.in. bieg z balonem, rzut „beretem soltysa”, ukladanie zdan, odgadywanie tytulów piosenek. W atmosferze pilkarskich mistrzostw Europy odbyl sie mecz pilki noznej „tatusiowie kontra synowie”, a takze mecz pilki siatkowej „mamy kontra córki”. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani medalami i upominkami. Na zakonczenie dla wszystkich uczestników festynu rodzice przygotowali slodki poczestunek.