Minął kolejny rok szkolny. 28 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Prowadzący tę uroczystość Przemysław Piersa i Amelia Gromek powitali Panią Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców, pracowników szkoły oraz swoje koleżanki i kolegów. Podziękowali nauczycielom za naukę i nowe doświadczenia które im przekazali. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom otrzymania świadectw, podziękowała za wspólną pracę przez cały rok oraz życzyła wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. Później w programie artystycznym zaprezentowali się dzieci z zerówki i uczniowie klasy III. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, podziękowania rodzicom zaangażowanym w życie i działalność szkoły. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać świadectwa. Następnie opuścili szkołę i udali się na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia za dwa miesiące!

odbędzie się 28 czerwca  o godz. 9.00 (piątek).

Zapraszamy uczniów i rodziców.

W piątek 21.06.2013 w godz. 1000-1300 odbędzie się kiermasz używanych podręczników. Proszę przygotować i wycenić książki. Dzieci z klas młodszych przy pomocy rodziców lub wychowawców będą mogli odkupić podręczniki na kolejny rok szkolny.

W radosnej atmosferze, pod słonecznym niebem rodziny z miejscowości Nasiadki i Szafarczyska spędzili niedzielne popołudnie. Podziwiali występy uczniów miejscowej szkoły, rywalizowali w zabawach przygotowanych przez młodzież. Kulminacyjnym momentem prezentacji artystycznych był występ grup tanecznych Dance and Move z Ostrołęki. Każdy mógł zjeść kiełbaskę z grillowego stolika rodziców, posmakować lodów, poddać się inwencji twórczej dziewcząt wykonujących malowidła na twarzach. Był to czas na okazywanie miłości swoim bliskim, czerpania radości ze wspólnie spędzonego czasu. Imprezę przygotowali rodzice uczniów SP w Nasiadkach, nauczyciele, radny i sołtysi obu wsi.

Zobacz więcej

W dniu 14 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Olszewce odbyła się VIII edycja „OLIMPIADY WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z TERENU GMINY LELIS”.

Naszą szkołę w tym roku szkolnym reprezentowali:

Przemysław Prajs - uczeń klasy I, Marlena Piersa- uczennica klasy II, Jakub Kurgan - uczeń klasy III. Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali test sprawdzający różne wiadomości i umiejętności matematyczne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wykazali się znaczną wiedzą matematyczną.

Jakub Kurgan, zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Laureaci dostali planszowe gry dydaktyczne, pozostali uczestnicy zestawy do kolorowania. Nagrody ufundował Wójt Gminy Lelis Stanisław Subda.

W czwartek 6 czerwca 2013r. w zagrodzie kurpiowskiej w Kadzidle uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy I uczestniczyli w warsztatach etnograficznych. W tym roku, hasłem przewodnim imprezy był "Strój kurpiowski Puszczy Zielonej". Wszyscy spróbowali swoich sił np. w obróbce lnu, szydełkowaniu, wykonaniu kwiatów z bibuły, lepieniu "byśków", tańcu kurpiowskim.
Na zakończenie upiekli kiełbaski na ognisku a nadmiar energii spożytkowali podczas przeciągania liny.
Pobyt tam to doskonała okazja poznania puszczańskiego rzemiosła i sztuki ludowej.

Dzień Rodziny

III Festyn Rodzinny w Szkole

Podstawowej w Nasiadkach

16 czerwca 2013r.

początek godzina 14.00

Program:

- rozpoczęcie uroczystości;

- program artystyczny w wykonaniu uczniów;

- konkursy rodzinne;

- atrakcje – niespodzianki;

- poczęstunek – kiełbaski z grilla;

- podsumowanie imprezy.

Przewidywany czas zakończenia – godzina 17.00

W niedzielę, 9 czerwca odbył się ostatnie zawody w ringo w tym roku szkolnym.
W zawodach dominowali uczniowie naszej gminy wygrywając rywalizację zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum.
     Wyniki- szkoły podstawowe:
1.
SP NASIADKI- Dawid Siernicki, Izabela Pędzich, Piotr Kamiński, Iwona Traczewska, Damian Szymczyk, Jolanta Traczewska, Kamila Duszak.
2.
SP ZALAS
3.
SP LELIS
4.
SP WYKROT

Najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka turnieju: Dawid Siernicki, Izabela Pędzich
Wyniki- szkoły gimnazjalne:
1.
PG LELIS –Patryk Brzeski, Klaudia Orzołek, Konrad Surgiewicz, Lidia Kamińska, Wiktor Puławski.

2.      PG ŁĘG PRZEDMIEJSKI
3.
PG CHUDEK
4.