Dnia 24 maja 2013 roku klasa czwarta i piąta wybrała się na wycieczkę do Olsztyna. Uczniowie mieli niebywałą okazję pod „sztucznym niebem” poszerzyć wiedzę na temat zjawisk zachodzących w sferze niebieskiej. Pobyt w  obserwatorium umożliwił  zapoznanie się z różnorodnymi przyrządami astronomicznymi oraz podziwianie pięknej panoramy Olsztyna. Następną atrakcją była lekcja muzealna poświęcona najsłynniejszemu mieszkańcowi olsztyńskiego zamku - Mikołajowi  Kopernikowi. Niewątpliwie największą frajdą było aktywne spędzanie czasu w Aqua Parku w Pluskach. Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych atrakcji takich jak: tężnie solankowe, rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe, groty z podwodnymi akwariami, jacuzzi by w ten sposób odprężyć się oraz zregenerować siły witalne.