25 rocznica ptr 1 20140702 1650700486

     42. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Warszawie na stadionie WAT w dniu 28 czerwca 2014 roku. Zawody zgromadziły czołówkę niemal 200 ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentację Białoruskiej Federacji Ringo. Rywalizacja toczyła się w 18 kategoriach indywidualnych, w 4 kategoriach deblowych oraz w grze trójek do lat 13. Zawodnicy do południa rywalizowali w grach indywidualnych, po południu rozgrywano gry drużynowe. Mistrzostwa były trudnym i selektywnym sprawdzianem dla zawodników. Dodatkowym utrudnieniem była gwałtowna burza, która przerwała rywalizację i wydłużyła rozgrywki o półtorej godziny.


Mistrzostwa rozgrywane były systemem grupowym. To sprawiło, że każdy mecz był walką o wysoką stawkę. Atrakcyjność pojedynków grupowych była wysoka, emocjonujące, zaskakujące wyniki poszczególnych gier trzymały zawodników w napięciu do samego końca w rywalizacji o najwyższe lokaty. Mistrzostwa Polski spełniają ważną rolę szkoleniową, a przede wszystkim są podsumowaniem rywalizacji klubów, sekcji ringo, pozwalają na sprawdzenie stopnia przygotowania do sezonu oraz ważnych startów w zawodach międzynarodowych. W bieżącym roku Polskie Towarzystwo Ringo obchodzi 25-lecie powstania. Mistrzostwa były jednym z najważniejszych wydarzeń związanym z jubileuszowymi obchodami. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie XIII Memoriał im Włodzimierza Strzyżewskiego, który rozgrywany będzie 30 sierpnia również w Warszawie.

 Zawodnicy Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo startowali w siedmiu kategoriach indywidualnych i wszystkich pięciu drużynowych, zdobyli łącznie 12 medali, po cztery z każdego koloru. Jest to najlepszy wynik w historii startów na tej najważniejszej imprezie w roku.

 Złoto zdobyli: Pędzich Kinga (żaczka), Brzeski Patryk (junior), Smilgin-Kamińska Sylwia (weteranka), Brzeski Kacper/ Bloch Bartosz (dwójki chłopców do lat 16).

 Srebro zdobyli: Laćkowska Kaja (żaczka), Surgiewicz Konrad (kadet), Grala Anna (juniorka), Surgiewicz Konrad/Puławski Wiktor (dwójki chłopców do lat 16).

 Brąz zdobyli: Prusaczyk Roksana (młodziczka), Pędzich Izabela (kadetka), Puławski Wiktor (kadet), Kopeć Sylwia, Szymczyk Sandra (dwójki dziewcząt do lat 16).

 Pozostałe miejsca w finałowych szóstkach zajęli: 4m. Kamińska Melania (juniorka),4m. Amelia Gromek/Oliwia Orzechowska/Przemysłąw Duszak (trójki sz. Do lat 13,5m. Duszak Kamila (młodziczka),5m.Pliszka Piotr (młodzik), 5m. Kowalczyk Izabela (kadetka), 6m. Bloch Bartłomiej (kadet).

   
Description of image1
Description of image2
   
   

logo

   
   

STATYSTYKA  

Odsłon artykułów:
738865
   

GOŚCIMY  

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

   

Image

 

Image

 

 Image

 

Image