mpwringo 2015 1 20150703 1441024797     Już 43 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Krakowie na stadionie KS Bronowianka 27 czerwca 2015 roku. Zawody zgromadziły ponad 200 ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentację Białorusi, Czech, Słowacji i Niemiec. Rywalizacja toczyła się w 18 kategoriach gier indywidualnych, w 4 kategoriach deblowych oraz w grach trójkowych dzieci do lat 13. Zawody rangi mistrzowskiej są zawsze trudnym sprawdzianem, wszyscy liczą na dobry wynik i medal Mistrzostw Polski. Czernastoosobowa reprezentacja Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo „Jantar” skupiający zawodników z klubów „Osak” Lelis, „Orlik” Obierwia i LUKS „Nasiadki”, zdobyła 11 medali w tym 4 tytuły mistrzowskie.

absolwenci 2015 10 20150703 1715389466   25. 06.2015r. to dzień pożegnania szóstoklasistów. Po Mszy Świętej, którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Grossfeld miała miejsce uroczystość pożegnania klasy VI. Na wstępie odbyło się ślubowanie absolwentów. Następnie część artystyczna klas VI i V, po której p. Dyr. Sylwia Smilgin Kamińska wręczyła nagrody dla uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Tego samego dnia uczniowie klasy szóstej spotkali się ponownie na pożegnalnej dyskotece, którą przygotowali im rodzice.

26.06.2015r. to kolejny dzień pożegnań, tym razem klas 0-V i wręczania świadectw. Pani Dyrektor, która pogratulowała uczniom otrzymania świadectw, podziękowała za wspólną pracę przez cały rok. W programie artystycznym zaprezentowali się najmłodsi milusińscy z zerówki i uczniowie klasy III. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom zaangażowanym w życie i działalność szkoły, po czym wychowawcy rozdali świadectwa i pożegnali się ze swoimi wychowankami z życzeniami udanych wakacji.

RINGO POWIAT     W sobotę, 21 czerwca na stadionie ZS w Lelisie odbył się finał powiatowy w ringo. W zawodach dominowali uczniowie naszej gminy wygrywając rywalizację zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum.

Wyniki- szkoły podstawowe:

1. SP NASIADKI- Amelia Gromek, Kamila Kaliszewska, Sebastian Kamiński, Przemysław Duszak.
  2. SP OLSZEWKA
  3. SP WYKROT
  4. SP ZALAS

Najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka turnieju: Przemysław Duszak, Oliwia Orzechowska

Wyniki- szkoły gimnazjalne:

1. PG LELIS – Kacper Brzeski, Dawid Siernicki, Piotr Kamiński, Sandra Szymczyk, Sylwia Kopeć.
  2. PG OBIERWIA
  3. PG CHUDEK
  4. PG WYKROT

Najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka turnieju: Kacper Brzeski, Sandra Szymczyk

TURNIEJ LOGO

kurpiowski jantar ix 16 20150626 1965436550

„KURPIOWSKI JANTAR” W RINGO

PO RAZ DZIEWIĄTY

Na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie podczas słonecznej pogody, 13 czerwca spotkali się miłośnicy „zaczarowanego kółka”. Ogólnopolski Turniej zgromadził niemal 140 zawodników z powiatu ostrołęckiego, województwa mazowieckiego oraz ekipę z Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Ringo. Byli to reprezentanci 12 klubów sportowych. Rywalizowano w ośmiu kategoriach indywidualnych oraz czterech drużynowych. Dla zawodników z UKS Goszczyn, UKS Mogielnica, WMTR, KTR „Jantar”, LUKS „Nasiadki” był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 26- 28.06.2015 w Krakowie.

Turniej był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Nagrody w grach indywidualnych oraz grach towarzyszących ufundowały Ludowe Zespoły Sportowe z Lelisa. Trofea dla najlepszego zawodnika i zawodniczki sfinansował Prezes LUKS „Nasiadki”.

Oficjalne wyniki IX Ogólnopolski Turniej w Ringo „Kurpiowski Jantar” 13.06.2015.

matematyczne zmagania 8 20150616 2055572657     W Szkole Podstawowej w Dąbrówce odbyła się X Olimpiada Matematyczna uczniów klas I – III Szkół Podstawowych z Gminy Lelis.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Laskowska Julia klasa I – miejsce II

Pawelczyk Wiktor klasa II

Prajs Przemysław klasa III – II miejsce

Wszyscy uczestnicy w nagrodę otrzymali dyplomy i gry dydaktyczne,

Katarzyna Izydorczyk