mpr 1 20160712 1195660984Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Ringo rozegrano w Pułtusku na stadionie miejskim. Zawody zgromadziły czołówkę ringowców z czołowych ośrodków gry w ringo z Polski i reprezentację Białorusi.

Rywalizacja toczyła się w szesnastu kategoriach indywidualnych i w sześciu kategoriach dwójkowych. Ringowcy do południa rywalizowali w grach indywidualnych po południu, po krótkim odpoczynku rozgrywano gry deblowe. Upalna pogoda, która towarzyszyła zawodnikom była trudnym sprawdzianem dla zawodników.

Biskupin – pradawna osada

bis 18 20160712 1862821454     Na pożegnanie nauki w szkole podstawowej uczniowie klasy VI w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy V i IV udali się na wycieczkę do Biskupina.  Kolejnymi punktami wyprawy były:

• Muzeum w Wenecji, koło Żnina - to skansen parowozów, wagonów i pojazdów trakcyjnych na tor o szerokości zaledwie 600 mm. Muzeum posiada największą kolekcję w Europie tego typu zabytkowych obiektów - 17 parowozów, z których najstarszy pochodzi z 1899 roku, a kilka z okresu I wojny światowej, i ponad 60 innych pojazdów szynowych - lokomotywy spalinowe, drezyny motorowe i ręczne, wagony dwu i czteroosiowe do przewozu różnych towarów - wózki leśne, wagoniki węglarki, kolebki, towarowe kryte, wagon cysterna i wagony osobowe. Tabor kolejowy w weneckim skansenie prezentowany jest w formie "dużego dworca małej kolejki" wraz z urządzeniami technicznymi służącymi kolejom wąskotorowym: rogatki z domkiem dróżnika, obrotnicą z 1908 roku, żuraw wodny do przewozów, rozjazdy różnego typu, zwrotnice.

obrazek 0c2e73 1

kj16 24 20160624 1390387174    Jubileuszowy, X Ogólnopolski Turniej w ringo „Kurpiowski Jantar” zgromadził 135 ringowców z powiatu ostrołęckiego oraz z sześciu klubów z Mazowsza, Podkarpacia,  Warmii i Mazur. Zawody zaliczane do rankingu ogólnopolskiego, były ostatnim sprawdzianem formy przed tegorocznymi Mistrzostwami Polski dla zawodników z MUKS Jedlicze, UKS Goszczyn, UKS Mogielnica, UKS Olimpia Miłki, Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Ringo, Warszawskiego Towarzystwa Ringo i gospodarzy czyli Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo. Doskonałej rywalizacji w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych, sprzyjała słoneczna pogoda. Tradycyjnie odbył się turniej towarzyszący. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy, doświadczeniu organizacyjnemu zdobytemu w czasie dziesięciu lat, zawody przebiegły sprawnie.