Turniej dofinansowany jest ze środków

Samorządu Województwa Mazowieckiego i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce

ringo

X Ogólnopolskiego Turnieju w Ringo „Kurpiowski Jantar”

18 czerwiec 2016 roku

Miejsce zawodów: Stadion Zespołu Szkół w Lelisie.

1. Cel imprezy:propagowanie aktywności sportowej, rozwój sportowej rywalizacji na poziomie lokalnym i ponadlokalnym w grze w ringo. Wyłonienie kadry na Mistrzostwa Polski. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby rówieśników niepełnosprawnych, pobudzenie, utrwalenie postaw empatycznych, integracja społeczna osób o różnym poziomie sprawności intelektualnej i fizycznej.
  2. Organizator turnieju:Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”
  3. Współorganizatorzy:Zespół Szkół w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Polskie Towarzystwo Ringo, CKBiS w Lelisie.

Regulamin turnieju:

1. W zawodach uczestniczyć mogą reprezentacje szkół i LUKS z terenu województwa mazowieckiego, zawodnicy niezrzeszeni oraz zaproszone ekipy zrzeszone w Polskim Towarzystwie Ringo. Zawodnik może startować w jednej kategorii indywidualnej i jednej drużynowej.
  2. 2.Zgłoszenia:08-17.06.2016na adresTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel/ fax: 0 29 761 10 28- sekretariat SP w Nasiadkach.
  3. Nagrody:w grach singlowych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są medale, okolicznościowe koszulki oraz dyplomy; dla zwycięzców – puchary, w grach drużynowych dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są medale oraz dyplomy; dla zwycięzców – puchary. Sędzia główny wybierze najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę turnieju, którzy otrzymają nagrody specjalne- puchar z symbolem turnieju.
  4. Zawody odbędą się zgodnie z przepisami Polskiego Towarzystwa Ringo. System rozgrywek ustala sędzia główny w zależności od ilości zgłoszeń.

Program zawodów:

18.06.2016– do godz. 9.30- zamknięcie listy startowej uczestników zawodów;

10.00- Otwarcie turnieju

10.15-13.30 gry indywidualne: żaczki i żacy (do lat 10), młodziczki i młodzicy (do lat 13), kadetki i kadeci (do lat 16),

12.30- juniorki i juniorzy (do lat 19). Po zakończeniu turnieju singli- dekoracja medalistów w kategorii żak i żaczka oraz w turnieju towarzyszącym.

12.00-12.30 – przyjmowanie zgłoszeń do turnieju w kategoriach drużynowych:

- trójki mieszane do lat 10 (tylko klubowe),

- dwójki szkolne dziewcząt do lat 13 (tylko klubowe);

- dwójki szkolne chłopców do lat 13 (tylko klubowe),

- dwójki szkolne dziewcząt do 16 lat (tylko klubowe);

- dwójki szkolne chłopcówdo 16 lat (tylko klubowe);

- dwójki mieszane do lat 19.

około godz. 13.00 – rozpoczęcie gier drużynowych

około godz. 16.30 – rozdanie nagród i zakończenie zawodów.

Turniej towarzyszący: gry singlowe dzieci „sprawnych inaczej”. Nagrody: medale, okolicznościowe koszulki.

Zakwaterowanie i wyżywienie ekip przyjezdnych ustalane jest z organizatorem do 12 czerwca 2016 roku.

UWAGA: ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA KÓŁEK DO ROZGRZEWKI.

Ze sportowym pozdrowieniem: Sylwia Smilgin-Kamińska