wakacje

koniec roku 17 8 20170630 2016194634        W dniu 23 czerwca powitaliśmy wakacje. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi wraz z rodzicami, nauczycielami, pracownikami administracyjnymi. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz przemówieniem Pani Dyrektor.

Uczniowie klasy”0” oraz klas III i VI przygotowali program artystyczny, który wprowadził publiczność w radosną atmosferę. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców.

Po całorocznej pracy pożegnaliśmy szkołę, teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!


 dzmat 7 20170630 1378449425         14 czerwca 2017 r. był dniem szczególnym dla miłośników zagadek i zadań logicznych. W szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Wszyscy uczniowie wzięli udział w turnieju zadaniowym, w którym liczyła się pomysłowość i kreatywność. Zmagania uświadomiły uczestnikom, że matematyka to nie tylko liczby i wzory, ale też świetna zabawa, a ponadto występuje we wszystkich dziedzinach życia. Jednym słowem „Matematyka jest królową nauk”.


chata 10 20170630 1544927266Dnia 08.06.2017r. razem z uczniami klas III-VI, pod opieką nauczycielek- Ireny Bachmury, Elżbiety Późniewskiej i Barbary Prusaczyk przybyliśmy do Pana Waldemara Pędzicha- znanego sportowca nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Francji.

Pan Waldemar Pędzich bardzo ciekawie dzielił się z nami swoją piękną sportową historią. Opowiadał o wartości pokonywania wszelkich trudów, które prowadzą do sukcesu, o wytrwałości, systematyczności, ogromnej pasji, radości z pokonywania własnych barier.

Dowiedzieliśmy się, jak ważne dla naszego rozwoju jest uprawianie sportu, dbałość o kondycję fizyczną. Poznaliśmy tajniki przygotowań do maratonów i półmaratonów i przeżycia związane z udziałem w zawodach.

Byliśmy zauroczeni ilością pucharów i medali, które mieliśmy możliwość zobaczyć, dotknąć. Niektóre z nich były z węgla kamiennego, skał wapiennych, z gliny i z marmuru. Było ich naprawdę wiele.

Następnie pani Marianna (żona pana Waldemara) zabrała nas do 100-letniej chaty kurpiowskiej. Z ogromnym zdumieniem poznawaliśmy warunki, w jakich żyli nasi przodkowie- Kurpie. Widzieliśmy dużo, nieznanych nam wcześniej przedmiotów: ślaban, kolebkę, sagany, kopońki, śklep (dawna piwnica) i wiele innych sprzętów. Najbardziej podobało nam się miejsce zwane Świętym Kątem. Było tam wiele obrazów Matki Boskiej i śliczne figurki, a na nich różańce. Widzieliśmy krosna, na których dawniej tkało się maty słomiane i chodniki. Podziwialiśmy też dawną studnię z żurawiem.

Gdy zobaczyliśmy już wiele ciekawych rzeczy, Państwo Pędzichowie zaprosili nas na pyszne kiełbaski i fafernuchy- kurpiowski przysmak z marchwi, miodu i mąki. Wszyscy, w przyjemnej atmosferze czuliśmy się doskonale.

Ta wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

Poznaliśmy bliżej człowieka, który osiągnął ogromny sukces dzięki wytrwałości i zdyscyplinowaniu. Dumni jesteśmy, że możemy uczyć się od kogoś, kto mieszka blisko nas.

Dzięki Pani Pędzich i jej ciekawym opowieściom dowiedzieliśmy się wiele o naszych dawnych przodkach, o warunkach, w jakich żyli.

W imieniu uczniów klas III-VI dziękujemy za wspaniałe spotkanie i mamy nadzieję na kolejne.

Opracowanie- Alicja Jankowska, Katarzyna Marczak- kl. V


22.06.2017 r. (czwartek)

9:00 – Msza Św.

Po Mszy Św. zajęcia z wychowawcami

23.06.2017 r. (piątek)

9:00 – uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/17

Wakacje


   
   

logo

   
   

STATYSTYKA  

Odsłon artykułów:
1001449
   

GOŚCIMY  

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.