mpwr 4 20180704 1809691975

 

odbyły się w Jedliczu w województwie podkarpackim.

W zawodach wzięło niemal 200 zawodników z kraju (UKS Goszczyn, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo, Warszawskie Towarzystwo Ringo Klub Sportowy Olimpia Miłki, Parafialny Klub Sportowy Jadwiga Kraków, Uczniowski Klub Sportowy Mogielnica, Legnica, Słupsk, Bartoszyce, Uczniowski Klub Sportowy Arka Umieszcz, Krasne, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze) oraz ekipy z Białorusi i Litwy. Rywalizowano o mistrzowskie tytuły w 13 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.

KTR „Jantar” wystawił 15 osobową kadrę w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Zawodnicy Kurpiowskiego Towarzystwa Ringo nie zdobyli w tym roku tytułów mistrzowskich, ale cieszyli się ze srebrnych i brązowych medali.

Medale indywidualne:

Kategoria: żaczka- Kornelia Gromek- medal srebrny

Kategoria: kadet- Przemysław Duszak- medal brązowy

Kategoria: junior-Piotr Pliszka- medal brązowy

Medale drużynowe:

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 13: Wiktor Pawelczyk, Damian Orzoł- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne chłopców do lat 16: Przemysław Duszak, Sebastian Kamiński- medal brązowy

Kategoria dwójki szkolne dziewcząt do lat 16: Amelia Gromek, Kinga Pędzich – medal srebrny

W punktacji klubowej zajęliśmy IV miejsce, tracąc do podium zaledwie 4 punkty.

Okres przygotowawczy był dla wszystkich bardzo trudny. Nie dysponując salą sportową w Nasiadkach, możemy trenować tylko w okresie wiosenno-jesiennym. W tym roku, w kwietniu aura nie sprzyjała treningom, maj był wyłączony z przygotowań ze względu na absencję trenera, zajęcia czerwcowe nie zniwelowały wszystkich braków. Mimo, że nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z efektów rywalizacji, to cieszymy się ze nasza obecność na mistrzowskich zawodach została zauważona.


zakopane 9 20180622 1338821721Uczniowie klas IV-VII spędzili pięć majowych dni na wycieczce w Zakopanem. Zwiedziliśmy Kopalnię soli w Wieliczce z piękną Kaplicą św. Kingi. Weszliśmy na Wielką Krokiew i wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na taras widokowy. Całodzienna wyprawa nad Morskie Oko była bardzo wyczerpująca, ale zakończona została sukcesem. Wszyscy mogliśmy podziwiać piękno polskich Tatr. Odwiedziliśmy urokliwą Jaskinię Bielańską na Słowacji. W Starym Smokowcu wjechaliśmy kolejką torową na Hrebienok, a tam podziwialiśmy wodospady Zimnej Wody. Pan przewodnik zaprowadził nas na taras widokowy, gdzie przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać panoramę polskich i słowackich Tatr. Nie mogliśmy ominąć Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach, z zapierającym dech w piersi widokiem na Giewont. „Śpiący rycerz” towarzyszył nam każdego dnia, z okien schroniska mogliśmy obserwować jak zmienia się jego uroda w różnych godzinach dnia. Spacer po Krzeptówkach zakończyliśmy zakupami na targowisku u podnóża Gubałówki. Ostatnim punktem wyjazdu byłą rekreacja na Termach w Chochołowie. To była wielka przyjemność kąpać się w wodach termalnych w otoczeniu górskich szczytów.

            Już planujemy wyjazd w kolejnym roku szkolnym.


odw podr 22 20180620 1922367063          Dnia 11 czerwca zwarci i gotowi o poranku wyruszyliśmy w daleką drogę na trzydniową wycieczkę nad morze. Pierwszym przystankiem było Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie zobaczyliśmy: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „ Gryf Pomorski” oraz posłuchaliśmy kaszubskich bajek.

Następnie pojechaliśmy do Sopotu, by spacerować po molo i podziwiać piękne widoki nadmorskiego krajobrazu. Skorzystaliśmy również z kąpieli morskiej – woda chłodna, ale zdrowa. Spotkaliśmy tam światowe gwiazdy sportu, piosenkarzy, aktorów, wynalazców, a także postacie z bajek – a było to w Muzeum Figur Woskowych. Po tak intensywnie spędzonym dniu czas było odpocząć, aby nazajutrz mieć siły do dalszego podróżowania. Zakwaterowaliśmy się w Gdańsku i po samodzielnie przygotowanej kolacji poszliśmy spać.

O poranku znów byliśmy gotowi na nowe przygody. Po śniadaniu poszliśmy do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie dowiedzieliśmy się dlaczego morze jest słone oraz sterowaliśmy statkami, żaglówkami, motorówkami w sali interaktywnej. Płynęliśmy promem i zwiedzaliśmy Sołdek, ogromne wrażenie zrobiły na nas maszynownia i kotłownia. Piękna kolorowa starówka zachwyciła nawet najmłodszych uczestników wycieczki. Po obiedzie zanurzyliśmy się w głębię mórz i oceanów w Gdyńskim Oceanarium i podziwialiśmy morskie organizmy o jakich nie mieliśmy pojęcia. O godzinie 17.00 dotarliśmy do Aquaparku w Redzie. Niejeden nurek szukał ryb i meduz pod wodą, oczywiście bez efektu, ale za to z uśmiechem od ucha do ucha. Na kolację wróciliśmy do hostelu, aby spokojnie i bezpiecznie przespać noc.

O poranku spakowaliśmy walizki, pożegnaliśmy Gdańsk i w kierunku domu podążaliśmy dalej. Ostatnim miejscem wrażeń był Zamek w Malborku, który zrobił na nas ogromne wrażenie, a to wszystko za sprawą wspaniałej pani przewodnik, która przybliżyła nam historię zamku w bardzo interesujący sposób. Powierzyła swoim towarzyszom rolę chorążego, przekazała tabliczkę woskową, na której dzieci zapisywały literki – nagrody po odgadnięciu zagadki. Z liter powstało hasło „ Castrum et Monasterium”, które było kluczem do rozwiązania zagadki zamku.

            Zgodnie z zaplanowanym czasem cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły, a tam czekali na nas stęsknieni rodzice.


koniec roku


     jantar 11 20180614 1906087877XII Ogólnopolski Turniej w Ringo „Kurpiowski Jantar”, zgromadził ponad 120 zawodników z powiatu ostrołęckiego i z czterech ośrodków reprezentujących Polskie Towarzystwo Ringo. Odbył się on 9 czerwca 2018 roku w pięknym otoczeniu puszczy kurpiowskiej na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie.

Rywalizowano w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Ludowych Zespołów Sportowych z Lelisa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Stefan Prusik- Wójt Gminy Lelis.

   
   

logo

   
   

STATYSTYKA  

Odsłon artykułów:
1233815
   

GOŚCIMY  

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.