z pol 5 20180614 1418189612Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 przystąpili do realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny Niechroniony”. Jego celem jest zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów, zwiększenie liczby pieszych poruszających się po drogach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

          W czwartek 7 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – VII z policjantką, Panią Anetą z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo nad wodą i temu zagadnieniu Pani policjantka poświęciła najwięcej uwagi. Aby przygotować dzieci do zbliżających się wakacji, omówione zostały też tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, zagrożeniami dotyczącymi nieuczciwych intencji osób obcych. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne, pokazujące, co oznaczają znaki na strzeżonych kąpieliskach. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Dzięki takim spotkaniom na pewno wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego oraz w drodze do i ze szkoły.


   
   

logo

   
   

STATYSTYKA  

Odsłon artykułów:
876845
   

GOŚCIMY  

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.