odw podr 22 20180620 1922367063          Dnia 11 czerwca zwarci i gotowi o poranku wyruszyliśmy w daleką drogę na trzydniową wycieczkę nad morze. Pierwszym przystankiem było Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie zobaczyliśmy: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „ Gryf Pomorski” oraz posłuchaliśmy kaszubskich bajek.

Następnie pojechaliśmy do Sopotu, by spacerować po molo i podziwiać piękne widoki nadmorskiego krajobrazu. Skorzystaliśmy również z kąpieli morskiej – woda chłodna, ale zdrowa. Spotkaliśmy tam światowe gwiazdy sportu, piosenkarzy, aktorów, wynalazców, a także postacie z bajek – a było to w Muzeum Figur Woskowych. Po tak intensywnie spędzonym dniu czas było odpocząć, aby nazajutrz mieć siły do dalszego podróżowania. Zakwaterowaliśmy się w Gdańsku i po samodzielnie przygotowanej kolacji poszliśmy spać.

O poranku znów byliśmy gotowi na nowe przygody. Po śniadaniu poszliśmy do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie dowiedzieliśmy się dlaczego morze jest słone oraz sterowaliśmy statkami, żaglówkami, motorówkami w sali interaktywnej. Płynęliśmy promem i zwiedzaliśmy Sołdek, ogromne wrażenie zrobiły na nas maszynownia i kotłownia. Piękna kolorowa starówka zachwyciła nawet najmłodszych uczestników wycieczki. Po obiedzie zanurzyliśmy się w głębię mórz i oceanów w Gdyńskim Oceanarium i podziwialiśmy morskie organizmy o jakich nie mieliśmy pojęcia. O godzinie 17.00 dotarliśmy do Aquaparku w Redzie. Niejeden nurek szukał ryb i meduz pod wodą, oczywiście bez efektu, ale za to z uśmiechem od ucha do ucha. Na kolację wróciliśmy do hostelu, aby spokojnie i bezpiecznie przespać noc.

O poranku spakowaliśmy walizki, pożegnaliśmy Gdańsk i w kierunku domu podążaliśmy dalej. Ostatnim miejscem wrażeń był Zamek w Malborku, który zrobił na nas ogromne wrażenie, a to wszystko za sprawą wspaniałej pani przewodnik, która przybliżyła nam historię zamku w bardzo interesujący sposób. Powierzyła swoim towarzyszom rolę chorążego, przekazała tabliczkę woskową, na której dzieci zapisywały literki – nagrody po odgadnięciu zagadki. Z liter powstało hasło „ Castrum et Monasterium”, które było kluczem do rozwiązania zagadki zamku.

Zgodnie z zaplanowanym czasem cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły, a tam czekali na nas stęsknieni rodzice.