W miesiącu październiku puchar przechodni za najwyższą frekwencję otrzymuje klasa III– Gratulujemy!

FREKWENCJA KLAS W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU:

KLASA I – 92,47 %

KLASA II – 77,50 %

KLASA III –97,10 %

KLASA IV – 74,19 %

KLASA VI – 92,25 %

KLASA VII – 88,27 %

KLASA VIII – 83,84 %

GRATULACJE!

Nasza szkoła  uczciła Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".

Dzieci z oddziału przedszkolnego 10 listopada wyruszyły  na radosny spacer z samodzielnie wykonanymi biało-czerwonymi flagami , składając życzenia radosnego świętowania Niepodległości wszystkim napotkanym mieszkańcom Nasiadek.

dyplomszkoladohymnu2020 11024 1 IMAG0044

Nasza szkoła w dniach 19-23 października wzięła udział w Code Week Polska, czyli w Polskim Tygodniu Kodowania. Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia KodowaniaJego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W akcji wzięli uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki. Uczniowie poprzez zabawę poznawali świat kodowania. Nasi Programiści z wielką chęcią i zaciętością przystąpili do wykonywania zadań, a zadania były różne. Było kodowanie na kartce, programowanie w Scratchu, sterowanie robotem oraz Godzina Kodowania z Minecraft. Część z uczniów podczas Godziny Kodowania poradziła sobie tak dobrze, że zdobyła certyfikat, czego serdecznie im gratulujemy.

Nasze przedszkolaki także podjęły próby kodowania. Podczas Code Week dzieci wykonały utwór muzyczny odkodowując symbole  -  figury geometryczne. Zakodowały i odegrały własną melodię. Układały klocki wg ustalonej reguły. Odkodowały ukryty obrazek, odczytując kolejne cyfry i kolorując odpowiedni element. Na barwnej, liczbowej macie, która w zabawie tworzyła wyspę, dzieci szukały drogi ucieczki, podążając za wskazówkami - wylosowanymi kierunkami.
     Przed nimi jeszcze nie jedno takie zadanie...

dyplomy

DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo to hasło tegorocznego OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY, który w dniach 19-25 października 2020r. trwał również w naszej szkole. Celem akcji było propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane były do uczniów, którzy stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim predyspozycjom zawodowym.

W ramach OTK zostały przygotowane dla Uczniów dodatkowo:

I. „Szkolne drzewo talentów” – dzięki którym ukazaliśmy całej szkole swoje talenty bądź hobby.

II. Zajęcia z wychowawcami:

- Przedszkole „Poznajemy zawody”,

- Klasa IV „Odlotowe zawody”,

- Klasy VI-VII – „Poznaj samego siebie”,

- Klasy VIII – „Zawody przyszłości”.

III. Szkolenie online dla uczniów klasy VII i VIII dotyczące zawodów przyszłości oraz „Odlotowe CV w 3 dni!” realizowanego na FB przez Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia w dniach 22.-24.10.2020 r.

IV. Konkurs wiedzy o zawodach dla klas I-III, w których uczniowie zajęli poszczególne miejsca:

1. Wiktoria Wiska kl. III

2. Lena Mrozek kl. III

3. Igor Gontarz kl. I

Wyróżnienie – Bartłomiej Mrozek kl. II

Dziękujemy wszystkim wychowawcom za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole.

Dnia 22 października 2020 roku, w naszej szkole, wszystkie klasy świętowały Dzień Klapków, zmieniając swoje codzienne obuwie po szkole, na klapki lub kapcie, w których zazwyczaj chodzą po domu. Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele!

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomysł świętowania takiego dnia i mamy nadzieję, że zagości on już na stałe w naszym kalendarzu szkolnym.