Dzień (Tydzień) Bezpiecznego Internetu Świetliczaków

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nasiadkach już kolejny raz włączyli się w akcję Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 9 lutego. Inicjatywa ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa użytkowników Internetu.

Wychowawcy świetlicy, w ramach zajęć świetlicowych, przeprowadzili pogadanki nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie klas 0-III dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Zaznajomili się również z zasadami kulturalnego zachowania w Internecie. Na korytarzu szkolnym została przygotowana przez Świetliczaków gazetka tematyczna: Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”.

Mamy nadzieję, że dzięki temu wszystkie dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa Internetu.

DBI2021

DBI 2021 na zajęciach informatyki i z w wychowawcami

Przez cały tydzień wychowawcy klas I-VIII i nauczyciel informatyki na zajęciach podejmowali tematykę bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie oglądając filmy instruktażowe, prezentacje multimedialne i wykonując zadania przygotowane przez nauczycieli uczyli się rozpoznawać niebezpieczne działania w Internecie oraz sposoby zachowania się w momencie pojawienia się zagrożenia online.  Nasz Szkoła dołączyła do akcji BDI 2021 po raz kolejny, co było widać - uczniowie mają bardzo dużą świadomość korzyści płynących z Internetu, jednocześnie zauważając, dostępne w nim niebezpieczeństwa.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez CK-BiS w Lelisie.

Nagrody w postaci kart podarunkowych do EMPIKU w wysokości 50zł – 70zł. otrzymali:

Oliwia Parzych klasa VI – II miejsce

Julia Kurpiewska klasa II – III miejsce

Bartosz Bacławski klasa II – II miejsce

Zwycięzcom gratulujemy!

22012021 3 20210125 1990212657

Po niemal trzymiesięcznej przerwie, wróciliśmy do naszej kochanej szkoły. Z nami przybyła prawdziwa śnieżna i mroźna zima. Z wielką przyjemnością korzystamy z zabaw na śniegu. Jazda na sankach, kuligi, lepienie bałwanów, bitwy kulami śnieżnymi to prawdziwa uczta dla naszego zdrowia. Jeżeli aura pozwoli, to zorganizujemy Szkolną Zimową Olimpiadę.

Uczniowie klasy II i III

kddzrr informacja