Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

Akcja "Żonkile".

Ocena 0/5

W dniach 10-15 kwietnia 2025 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile”, mającej na celu upamiętnienie bohaterów powstania w getcie warszawskim. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat historii, oglądając filmy edukacyjne poświęcone odwadze i determinacji Żydów, którzy w 1943 roku podjęli walkę o wolność. W ramach akcji dzieci samodzielnie wykonywały żonkile z papieru, które następnie przypinały do swoich ubrań jako symbol pamięci o tragicznych wydarzeniach tamtych dni. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło uczniom na lepsze zrozumienie znaczenia historii oraz wartości, jakimi są empatia i solidarność. Na zakończenie akcji odbył się krótki apel, podczas którego uczniowie zaprezentowali zarys powstania w getcie warszawskim. Ich wystąpienia były pełne pasji i zaangażowania, a także stanowiły doskonałą okazję do refleksji nad historią oraz jej wpływem na współczesne życie. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję „Żonkile” oraz za wspólne upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli o godność i wolność. Mamy nadzieję, że pamięć o tych wydarzeniach na zawsze pozostanie w naszych sercach. 

Galeria zdjęć

2025.04.16 podsumowanie akcji Żonkile (8) 2025.04.16 podsumowanie akcji Żonkile (7) 2025.04.16 podsumowanie akcji Żonkile (6) 2025.04.16 podsumowanie akcji Żonkile (2) 2025 kwiecień - wykonywanie żonkili przez uczniów 2025 kwiecień - wykonywanie żonkili przez uczniów 2025 kwiecień - wykonywanie żonkili przez uczniów 2025.04.10 przygotowywanie żonkili przez uczniów (1) 2025.04.10 przygotowywanie żonkili przez uczniów (2)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności