Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

  Akademia z okazji Święta Niepodległości

Ocena 0/5

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, upamiętniająca 106. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Był to czas pełen refleksji i radości, a także okazja, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy moment w historii naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. Z dumą i wzruszeniem wszyscy włączyli się w ten podniosły moment, oddając hołd Polsce i wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania jej niepodległości. Następnie uczniowie recytowali piękne, pełne patriotyzmu wiersze, które przypomniały nam o wartościach, takich jak wolność, odwaga i miłość do ojczyzny.

Niezwykłe wrażenie na zebranych zrobiły przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewały utwory „Co to jest niepodległość?” oraz „Przybyli ułani pod okienko” i recytowały wiersze, w tym „Kto Ty jesteś?” Władysława Bełzy. Mali artyści pokazali, że patriotyzm i miłość do ojczyzny są im bliskie już od najmłodszych lat. Ich entuzjazm i staranność wzbudziły podziw oraz wywołały uśmiech na twarzach wszystkich obecnych.

Był to wyjątkowy dzień, który jeszcze raz przypomniał nam o znaczeniu wolności i niepodległości.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, odśpiewując 8 listopada o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

Galeria zdjęć

20241108 (3) 20241108 (4) 20241107 (2) 20241107 (8) 20241107 (21) 20241107 (25) 20241107 (30) 20241107 (39) 20241107 (49) 20241107 (56) 20241107 (59) 20241107 (68)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności