Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

Gminny Konkurs Ekologiczny "Ekosystem leśny".

Ocena 0/5

22 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej w Nasiadkach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Ekosystem leśny”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Lelis, rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych: klas I–III oraz IV–VI.

Celem konkursu było nie tylko poszerzenie wiedzy uczniów na temat lasu jako złożonego ekosystemu, ale także:

  • popularyzowanie wiedzy dotyczącej ekosystemów leśnych,
  • sprawdzenie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony lasu,
  • rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla zbiorowisk leśnych,
  • rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody,
  • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz wnioskowania w oparciu o przeprowadzane eksperymenty i doświadczenia,
  • integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami i jednostkami zajmującymi się edukacją leśną i ekologiczną.

W kategorii klas I–III wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Obierwi

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Białobieli

W konkursie wzięły również udział: Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim, Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim, Szkoła Podstawowa w Lelisie oraz Szkoła Podstawowa w Olszewce.

W kategorii klas IV–VI zwyciężyli:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Obierwi

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce

Udział w tej kategorii wzięły także: Szkoła Podstawowa w Białobieli, Szkoła Podstawowa w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach oraz Szkoła Podstawowa w Olszewce.

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o lesie, jego mieszkańcach, roślinności, zasadach ochrony oraz zachowaniach proekologicznych. Wykazali się dużym zaangażowaniem i wysokim poziomem przygotowania, udowadniając, że tematyka ekologiczna jest im bliska.

Konkurs był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do wspólnej nauki, integracji oraz rozwijania pasji przyrodniczych.

Fundatorami nagród byli: Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Szkoła Podstawowa w Nasiadkach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom i dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu.

Galeria zdjęć

2026.04.22 konkurs (1) 2026.04.22 konkurs (2) 2026.04.22 konkurs (6) 2026.04.22 konkurs (16) 2026.04.22 konkurs (20) 2026.04.22 konkurs (22) 2026.04.22 konkurs (24) 2026.04.22 konkurs (25) 2026.04.22 konkurs (27) 2026.04.22 konkurs (29) 2026.04.22 konkurs (31) 2026.04.22 konkurs (32) 2026.04.22 konkurs (34) 2026.04.22 konkurs (36) 2026.04.22 konkurs (39) 2026.04.22 konkurs (40) 2026.04.22 konkurs (44) 2026.04.22 konkurs (46) 2026.04.22 konkurs (50) 2026.04.22 konkurs (53) 2026.04.22 konkurs (57)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności