Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

Święto Niepodległości

Ocena 0/5

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Towarzyszyło nam hasło ,,Być patriotą dziś..”.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski. W dalszej części, podzieleni na cztery grupy, rozwiązywaliśmy różne zadania dotyczące odzyskania niepodległości. Pragnąc wydostać się spod ,,niewoli” zaborców wykonaliśmy je bezbłędnie. Po odzyskaniu wolności z radością śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

W dalszej części uroczystości przedstawialiśmy scenki dotyczące przejawów współczesnego patriotyzmu, uczące szacunku do ojczyzny.

O godzinie 11.11 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”. Z dumą i wielkim szacunkiem śpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Przeżywanie tej uroczystości uświadomiło nam, jak ważna jest dla nas historia naszej ojczyzny.

 

Opracowanie:

Wiktoria Wiska, Agnieszka Wiska kl.VI

Galeria zdjęć

20231110 (2) 20231110 (1) 20231110 (7) 20231110 (18) 20231110 (20) 20231110 (21) 20231110 (24) 20231110 (33) 20231110 (38) 20231110 (50) 20231110 (58) 20231110 (64) 20231110 (78) 20231110 (95) 20231110 (123) 20231110 (127)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności