Szkoła Podstawowa w Nasiadkach

Wycieczka do Ostrołęki – warsztaty, teatr i spotkanie z policjantami

Ocena 0/5

3 października przedszkolaki „Serduszka” oraz uczniowie klas I–III wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki.
Pierwszym punktem programu były warsztaty w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Dzieci dowiedziały się, czym jest bursztyn i jaką rolę odgrywał na Kurpiach. Wysłuchały opowieści o jego historii i znaczeniu w kulturze ludowej. Następnie każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w pracy twórczej – dzieci wykonały breloczki i korale z modeliny, które stały się piękną pamiątką z wyjazdu.
Po muzealnych zajęciach grupa udała się do Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, gdzie obejrzała spektakl pt. „Królestwo małych serc”. Przedstawienie poruszało temat przyjaźni, dobra i wzajemnego szacunku.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z policjantami. Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy przyjęli małych gości serdecznie – oprowadzili ich po niektórych pomieszczeniach w budynku policji oraz opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Największe emocje wzbudziło jednak spotkanie z policyjnym psem, który zyskał ogromną sympatię dzieci.
Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wspólna podróż autokarem – pełna emocji i nowych doświadczeń! Dzieci już zastanawiają się, gdzie pojadą na kolejną wycieczkę.

Galeria zdjęć

20251003 wycieczka (5) 20251003 wycieczka (6) 20251003 wycieczka (7) 20251003 wycieczka (8) 20251003 wycieczka (9) 20251003 wycieczka (1) 20251003 wycieczka (2) 20251003 wycieczka (3) 20251003 wycieczka (4)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności