Ustawienia

pochmurno

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III celebrują Dzień Ziemi

Ocena 0/5

W dniu 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie, które włączyło zarówno przedszkolaków, jak i uczniów klas I-III w aktywną edukację i działania na rzecz naszej planety. "Ekofeston" stał się symbolem naszej troski o środowisko i promocji ekologicznego stylu życia.

Rozpoczęliśmy od inspirujących webinarów, które skupiały się na różnorodnych aspektach ochrony środowiska. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki życia zwierząt zagrożonych wyginięciem, zastanowić się nad losem zabawek jako odpadów oraz poznać niezwykły świat pszczół i ich znaczenie dla naszego ekosystemu.

Następnie przyszedł czas na praktyczne warsztaty, podczas których uczniowie tworzyli ekodoniczki z materiałów pochodzących z recyklingu. To był doskonały sposób na wykorzystanie kreatywności w dbaniu o nasze środowisko. Po tym pełnym zaangażowania zajęciu, przyszedł czas na konkursy "Wkoło środowiska" i "Piątka z recyklingu", które nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również skłoniły dzieci do refleksji nad swoim wpływem na otaczającą nas planetę.

Na zakończenie dnia, wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć przestawienie teatralne pt. "Oszczędzanie wody to żaden kosmos!", które dostarczyło nie tylko rozrywki, ale także przekazało istotne przesłanie o konieczności oszczędzania zasobów naturalnych.

Dodatkowo, aby podkreślić naszą jedność w trosce o środowisko, tego dnia wszyscy uczestnicy ubrali się w strój w kolorze niebieskim i zielonym, symbolizując naszą miłość i szacunek dla Ziemi.

Nie mogło zabraknąć również prezentacji przedstawienia "Rezerwat Śledzia" przez szkolne koło teatralne, które wzbogaciło nasze doświadczenie o kolejną, ważną lekcję ochrony środowiska.

"Ekofeston" był nie tylko dniem pełnym atrakcji i edukacji, ale także wyjątkową okazją do wspólnej celebracji naszej planety i zobowiązania się do działania na rzecz jej ochrony. To był dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wyraz naszej miłości i szacunku dla naszej wspólnej przestrzeni życiowej.

Galeria zdjęć