Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
pochmurno
17°C

(Ty)Dzień Bezpiecznego Internetu

Ocena 0/5

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to coroczne wydarzenie, które przypada na 6 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych. W naszej szkole, chociaż oficjalnie DBI obchodzone jest 6 lutego, postanowiliśmy uczcić tę ważną okazję dzień później, dając naszym uczniom dodatkowy czas na refleksję nad zagrożeniami oraz sposobami ochrony w świecie online.

Główne obchody odbyły się 7 lutego, kiedy to uczniowie ze wszystkich klas zebrali się w jednej z sal lekcyjnych, by wziąć udział w serii edukacyjnych wydarzeń. Pierwszym punktem programu był pokaz prezentacji oraz filmów edukacyjnych, które przybliżyły nam różne aspekty bezpiecznego korzystania z internetu, w tym cyberprzemocy, ochrony prywatności oraz sztuki rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji online.

Kolejnym punktem było wystawienie scenki przez uczniów klas V-VII, która skupiła się na realistycznych sytuacjach z życia codziennego związanych z internetem oraz sposobach radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami. 

Na scenie pojawiły się również nasze najmłodsze talenty - uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III, którzy zaśpiewali piosenkę przekazującą ważne przesłanie o bezpieczeństwie w sieci. Ich entuzjazm i zaangażowanie było niewątpliwie inspirujące dla wszystkich obecnych.

Kulminacyjnym momentem obchodów było przeprowadzenie quizu, w którym wzięły udział wszystkie klasy, również przedszkolaki pod opieką Pani Renatki. Pytania dotyczyły różnych aspektów bezpiecznego korzystania z internetu oraz umiejętności rozpoznawania zagrożeń online. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III, a w kategorii klas IV-VII triumfowała klasa VII.

Dodatkowo, przez cały tydzień nauczyciel informatyki kontynuował temat bezpieczeństwa w sieci podczas zajęć z edukacji informatycznej i informatyki, angażując uczniów w dyskusje oraz praktyczne ćwiczenia. Również wychowawcy klas poświęcili czas na zajęciach z wychowawcą na omówienie zagrożeń związanych z internetem i sposobów ich unikania.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole nie tylko dostarczyły cennej wiedzy, ale również zintegrowały społeczność szkolną w dążeniu do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych. Wierzymy, że edukacja w tym zakresie jest kluczowa dla naszych uczniów, aby stali się świadomymi i bezpiecznymi użytkownikami internetu w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Galeria zdjęć

20240207 (1) 20240207 (8) 20240207 (10) 20240207 (32)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.